Kayseri Haber / Kayseri / Dünyanın En İyi Snowboard’cuları Erciyes’te Altın Küre İçin Yarışacak!

Dünyanın En İyi Snowboard’cuları Erciyes’te Altın Küre İçin Yarışacak!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin 200.000.000 € değerinde yapmış olduğu yatırım sonucusunda, dünya standartları kapsamına alınmış olan Erciyes Kayak Merkezinde Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) aracılığıyla düzenlenen FIS Snowboard Dünya Kupası’nın final etabı, Türkiye Kayak Federasyonu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes A.Ş. ve İstikbal’in destekleriyle, 4 Mart tarihinde EKM’de gerçekleştirilecek.

Carezza (italya), Rogla (Slovenya), Bansko (Bulgaristan), Bokwang(Kore) ve Kazan (Rusya) tarzında ülkelerin kayak merkezleri kapsamında yapılan yarışmaların final etabı ise evrensel kış sporlarının kalbi haline gelmiş olan Erciyes Kayak Merkezi’nde yapılıyor.

Organizasyona Amerika, Rusya, Almanya, Fransa, İtalya, Hollanda, Slovenya, Ukrayna, Bulgaristan, Avusturya, İsviçre, Kanada, Çin, Kore, Japonya, Türkiye, Polonya ve Cezayir olmak üzere 20 ülke üzerinden katılan toplam sporcu sayısı 200e yakın. Bu sporcuların tamamı profesyonel sporcular.

Bu dev organizasyona katılım gösteren 16 ülke arasından en kalabalık kafile ise, toplam 17 sporcusuyla birlikte Rusya olurken, İtalya bunu 10 sporcuyla takip ediyor, Ardından İtalya ile aynı sayıda olan Avusturya geliyor, hemen sonrasında 9 kişi ile İsvişçre kendini gösterirken, Kanada’da 9 sporcuyla yarışta kuvlar alıyor. Aynı zamanda Kore ve Almanya’nın 8 sporcusu yer alıyor.  Amerika’nın ve Japonya’nın ise 6 sporcusu bulunuyor. Yine aynı şekilde Slovenya ise 6 kişiyle kendini gösteriyor.

Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi kapsamında gerçekleştirilecek olan söz konusu Altın Küre ödüllü Dünya Kupası final etabı yarışmalarında hem günün kazananı belli olurken hem de 2016 – 2017 kış sezonu Dünya Şampiyonu belirlenecek!

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir