Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Dünyada İnşaat Maliyetinin En Fazla Artış Gösterdiği 2. Şehir İstanbul!

Dünyada İnşaat Maliyetinin En Fazla Artış Gösterdiği 2. Şehir İstanbul!

Turner & Townsend’in 43 ülke üzerinde gerçekleştirdiği araştırmada, küresel ve global anlamda maliyet enflasyonunun 2017 yılında %3.5 olduğu, gelişmiş ekonomilerde ise 25 ülkeden 20 tanesinde inşaat maliyetinin enflasyondan daha fazla artış yaşadığı iletildi.

Listeye göre 2017 yılında inşaat maliyetinin en fazla artış yaşaması beklenen 2.şehir %10 artış beraberinde İstanbul olarak meydana geldi. Avrupa listesinde ilk sırada bulunan İstanbul, 2016 yılında inşaat maliyetinde %12’lik artışla 2. sırada yer alıyordu.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires ise %20’lik artışla ilk sırada yerini aldı. Buenos Aires 2016 yılda da %27 ile inşaat maliyetinin en çok artış gösterdiği birinci şehirdi.

İstanbul’u Dublin, Johannesburg ve Sao Paulo seyretti. Perth ve Singapur ise inşaat maliyetinde herhangi bir değişiklik yaşanmayan şehirler olarak ön plana çıktı.

Dünyada inşaatın en pahalı olduğu şehirler listesinde ise ilk sırada yer alan şehir New York olarak ön plana çıkıyor. New York’ta inşaat maliyeti 2016 yılındaki gibi %3.5 olarak meydana geldi.

New York’u ise sırasıyla San Francisco, Zürih, Hong Kong ve Londra seyretti. Londra, İngiltere’nin AB’den ayrılma kararının ardından sterlinde yaşanan değer kaybı sebebiyle 3.sıradan 5.sıraya geriledi. Araştırma sonucunda inşaat maliyetleri, yüksek katlı apartmanlar, ofis binaları, büyük dağıtım merkezleri, hastane ve okullarla alışveriş merkezlerinin maliyetine göre hesaplandı.

İlginizi Çekebilir

ERK GYO 38.Cadde Projesinde Ön Talep Toplamaya Başladı İşte Örnek Daire ve Planlar

Gelişen teknolojinin ve buna bağlı olarak insanların alışkanlıklarının tamamen baştan aşağı her gün yenilenmesinin sonucunda farklı bir şeyler ortaya çıkarmak amacıyla Kayseri / Talas'ta konumlandırılan 38. Cadde adı verilen proje, modern, elit ve lüks yaşamın kapılarını yatırımcılarına açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir