Kayseri Haber / Asayiş / Down Sendromlu Nuri’nin En Büyük Hayali Gerçek Oldu!

Down Sendromlu Nuri’nin En Büyük Hayali Gerçek Oldu!

Temsili askerlik uygulaması neticesinde 1 günlüğüne askere gidecek olan Nuri için, Kına gecesi yapıldı.

Kayseri’de Gazi – Devlet Han çiftnin 4. çocuğu olan 29 yaşındaki down sendromlu Nuri Özdemir’in askere gitme hayalini Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri yaptı. Temsili askerlik uygulaması sonucunda, 1 günlüğüne askere gidecek olan Nuri Özdemir için mahallesinde kına gecesi yapıldı.

Duygu dolu anların kendini gösterdiği kına gecesi neticesinde polislerle beraber oynayan down sendromlu Nuri’nin mutluluğu gözlerinden okundu. Zaman zaman gözyaşlarına sahip olamayan Nuri Özdemir’i polisler teselli etmeye çalıştılar.

Oğlunun askere gidecek olmasından dolayı mutluluğunun çok yüksek seviyede olduğunu ileten Baba Gazi Özdemir, Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkürlerini iletti. Oğlunun sürekli askere gitme hayalinin olduğunu ileten Özdemir, oğluna sarılarak mutluluğunu oğluyla paylaştı.

Anne Devlet Han Özdemir ise Nuri’nin askere gitmek istediğini sürekli söylediğini, bundan dolayı çok mutlu olduklarını, polislere teşekkür ettiklerini aktardı. Nuri’nin kendisine askerde teröristleri vuracağım, beni askere gönder dediğini belirten anne, bugün için Allah’a şükür etti.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü’nden baş polis Yusuf Levent Atakan’da, Engelliler Haftası sebebiyle sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde gençleri sevindirmek için faaliyetlerden bir tanesini de şuan gerçekleştirdiklerını ileterek bir günde olsa kardeşlerine mutluluk yaşatmak istediklerini aktardı. Askerlik şubesi ile konuşulduğunu, yarın birliğine teslim edileceğini kaydetti.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir