Kayseri Haber / Ekonomi / Dolar Fiyatları Ne Durumda?

Dolar Fiyatları Ne Durumda?

ABD’de siyasi belirsizliklerin istikrarlı yükselişi hızla devam ederken, piyasalar buna bağlı olarak deprem yaşıyor. Dolarda meydana gelen küresel değer kaybına rağmen azalış gösteren risk iştahına paralel bir şekilde dolar/TL grafiğinde artış meydana geliyor.

Gelişim gösteren ülke param birimleri genelinde bir değer kaybı söz konusu olurken, piyasalar ABD’deki gelişmeleri ve risk iştahının seyrini izliyor. İstanbul serbest piyasada doların değeri 3.59 olurken, Euro ise 4.00 TL’den güne açılış yaptı. Kapalıçarşı’da 3.5950 TL’den alınan dolar, 3.59 TL’den satılıyor. 4.070 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 4.050 TL olarak belirlendi.

Dün gerçekleşen kapanışta ise doların satışı 3.56 iken euronun satış fiyatı 3.96 TL idi.

ABD’de Cuma günü açıklanan ve beklentilerin çok büyük seviyede altında kalan verilerin FED’in Haziran ayı sonrasında beklenen faiz artışlarına yönelik çok kuvvetli bir sinyal bulundurmaması, gelişim gösteren ülke para birimlerinde iyimserliğe sebebiyet vermiş, dolar/TL grafiğini tersine çevirerek 3.53’lü seviyelere düşüş yaşamıştı.

New York borsası, ABD Başkanı Donald Trump hükümetiyle alakalı endişelerin artış göstermesiyle son 8 ayın en kötü performansını göstererek günü sert düşüşle tamamladı.

Dow Jones Sanayi Endeksi 372,82 puan (%1,78) azalışla 20.606,93 puan, Standart & Poor’s 500 Endeksi 43,64 puan (%1,82) gerileyişle 2,357,03 puandan kapatıldı.

 

İlginizi Çekebilir

Kayserili Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı

Kayserili Kadın girişimci Zuhal Gözüküçük, İsviçre ve Fransa sınırında bulunan dünyanın en büyük parçacık fiziği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir