Kayseri Haber / Gündem / Dolandırıcılıkta Son Nokta! Bu Kadarı da Olmaz…

Dolandırıcılıkta Son Nokta! Bu Kadarı da Olmaz…

Birbirinden farklı onlarca yöntemle birlikte, günde onlarca, hatta yüzlerce kişiyi kendilerine inandırıp, tuzağa düşüren telefon dolandırıcıları, kurdukları tuzaklara her gün bir yenisini daha ekleyerek, git gide bu kadar da olmaz dedirtiyorlar. Dolandırıcıların son yöntemlerinden biri ise Afrin Operasyonu’nda vatan için savaşan kahraman askerimiz oldu.

Buldukları şok eden yöntemlerle birlikte vatandaşların iyi niyetlerini sömüren dolandırıcıların, son günlerde bir yeni yöntemi daha meydana çıktı. Antalya’ya bağlı Kaş ilçe sınırlarında yaşayan çok sayıda vatandaşı telefon aracılığıyla arayan dolandırıcılar, Suriye’nin Afrin bölgesinde vatan için Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kahramanca savaşan Türk askerine ve şehit düşen askerlerin ailelerine yardım yapılacağını ileterek vatandaşların paralarını almaya çalışıyorlar.

Vatandaşlara, yatırdıkları yardım miktarı ne kadarsa, karşılığında kargoyla birlikte makbuz yollayacaklarını ifade eden dolandırıcıların foyası ise, makbuz gelmeyen mağdurların git gide sayısının artmasıyla birlikte mahalle muhtarlarının devreye girmesiyle meydana çıktı.

Konuyu, izinde olan ilçe Müftüsü Fethullah Yavuz ile paylaşarak bu konunun doğruluğu yönünde teyit almak isteyen mahalle muhtarları, Diyanet’in bölgede bu şekilde bir yardım çalışmasının var olmadığını, tamamen yalan olduğunu iletti.

Diyanet’in bu şekilde bir kampanyasının olmadığını ileten Yavuz, Dün sabah bu bilginin kendisine geldiğini, mahallelerdeki muhtarların kendisini aradığını, ve kendilerine Diyanet’in Afrin’e yardım topladığı yönünde cümleler kurduklarını, Müftü Bey’in bilgisinin var olduğunu iddaa ettiklerini belirtti. Dün itibarıyla tüm camilerde hutbe ve vaazlarda bunun duyurusunun yapıldığının altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir