Kayseri Haber / Emlak Haberleri / Doğu Anadolu ile Akdeniz’i Bir Araya Getiren Erkenek Tüneli Hizmet Vermeye Başladı!

Doğu Anadolu ile Akdeniz’i Bir Araya Getiren Erkenek Tüneli Hizmet Vermeye Başladı!

Malatya’yı, Güneydoğu ve Akdeniz şehirleriyle bir araya getiren yol güzergahında yapılan Erkenek Tüneli, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılım gerçekleştirdiği törenle birlikte açıldı.

238.500.000 yatırım değeriyle 6 yılda yapımında sona gelinen Erkenek Tüneli, 1816 metre uzunluğunda 2 tüpten meydana geliyor. Yapımına 2011 yılında start verilen, Karayolları yetkililerin söylemesiyle “zemin etüdü ve sondaj çalışmalarının yeterli seviyede olmaması ve çok kötü bir şekilde yapılmasının yarattığı sorunlar” sebebiyle meydana gelen toprak kaymaları ve heyelanlardan dolayı bir türlü sonuna gelinemeyen, zemin güçlendirmesi için ikinci kez ihale sürecine giren ve yapımı tam 6 yıl boyunca devam eden,

D-850 Karayolundaki Erkenek Tüneli’nin açılışına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar STK Başkanları ve çok sayıda kişi katılım gerçekleştirdi.

Yapımına 2011 yılında başlanan, zeminde bazı sıkıntılar yüzünden yapımı biraz uzun süren tünel, Malatya’nın Doğanşehir ve Adıyaman’ın Gölbaşı ilçeleri arasında entegre edilmiş bir şekilde kendini gösteriyor.

Bakan Ahmet Arslan, Bolu Dağı Tüneli’nden 17 yılda çıkabilmiş bir ülke halinden, 14 yılda 300 kilometre üzerinde tünel yapan bir ülke durumuna ilerleme kaydettiğimizi iletti.

İlginizi Çekebilir

ERK GYO 38.Cadde Projesinde Ön Talep Toplamaya Başladı İşte Örnek Daire ve Planlar

Gelişen teknolojinin ve buna bağlı olarak insanların alışkanlıklarının tamamen baştan aşağı her gün yenilenmesinin sonucunda farklı bir şeyler ortaya çıkarmak amacıyla Kayseri / Talas'ta konumlandırılan 38. Cadde adı verilen proje, modern, elit ve lüks yaşamın kapılarını yatırımcılarına açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir