Kayseri Haber / Asayiş / Dilencilik Yaparak Vatandaşları Rahatsız Eden 90 Şahıs Hakkında İşlem Yapıldı

Dilencilik Yaparak Vatandaşları Rahatsız Eden 90 Şahıs Hakkında İşlem Yapıldı

Kayseri’de Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu çalışmaların sonucunda, dilencilik yaparak, tartıcılık yaparak, mendil satarak sürücüleri ve yayaları taciz eden 90 şahıs yakalanarak haklarında yasal işlem başlatıldı. Kayseri Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yaklaşık  bir ay içerisinde  halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek insanların iyi niyetlerini kullanarak para vermeye zorlayan kişilere yönelik işlem başlatıldı.

Haklarında yasal işlem başlatılan 89 kişinin Türk Ceza Kanununun 233. maddesinde belirtilen “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün” ihlali suçundan çocuklarını dilendiren, mendil sattıran 38 aileye Kabahatler Kanunu uyarınca 109’ar TL para cezası uygulandığını söyledi. Kulular, “Ayrıca 18 yaşından büyük, 51 zanlı da araçların camını silmek ve dilencilik yapmak suçundan Kabahatler Kanunu uyarınca 109’ar TL para cezası uygulanmak üzere zabıta müdürlüğüne teslim edildi. Çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak, eğitimlerini devam ettirmek için ve kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önlemek için çalışmalara devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir