Kayseri Haber / Gündem / Develi’de Afrin’e Giren Askerler İçin Dualar Edildi!

Develi’de Afrin’e Giren Askerler İçin Dualar Edildi!

Kayseri Develi ilçesinde Afrin’e giren askerler için dualar edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Suriye sınırlarında yer alan Afrin Bölgesinde PKK – KCK – PYD – YPG ve DEAŞ üyesi teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’nın zaferler sonuçlanması için Kayseri Develi ilçesinde yer alan vatandaşlar, sabah namazında camide dua ettiler.

Develi Merkez Çarşı Camii’nde kılınan sabah namazında Afrin’e giren askerlerin zarar almaması için dualar okundu. Fetih Suresi’nin okunduğu ve duaların toplandığı programda konuşma gerçekleştiren Develi Kaymakamı Murat Duru, Vatan evladı mehmetçiklerin biz vatandaşların rahat yaşaması, güvenliği için canlarını ortaya koyarak bir sefere daha çıktıklarını gururla vurguladı.

Bu konuda biz vatandaşların üzerine düşen tüm sorumluluğun fırsat bulduğumuz her anda onlara dualar etmek olduğunu ileten Duru, Allah’tan askerlerimizin kazasız, belasız, sağ salim sevdiklerine ve vatanlarına kavuşmasını diledi.

 

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir