Kayseri Haber / Gündem / Develi Belediyesi RTÜK’e Evlilik Programlarının Kaldırılması İçin Başvuru Yaptı!

Develi Belediyesi RTÜK’e Evlilik Programlarının Kaldırılması İçin Başvuru Yaptı!

Develi Belediye Başkanı Ak Partili Mehmet Cabbar liderliğinde olan Belediye Meclisi, televizyonlarda yayınlanmakta olan izdivaç programlarının yayından kaldırılması amacıyla RTÜK’e bir yazı gönderdi. Göndermiş olduğu yazıda ise, Nasıl ki Kayseri’de İstanbul’da, Antep’te olan patlamaların canların yandığını içlerin yandığını vurgulayarak, evlilik programlarıyla zihinlere kelepçe vurarak aile temelini patlatmaya çalışan ve Türk gelenek ve göreneklerine aykırı olan bu programları gördükçe canımız yanmalıdır. Diyordu.

Develi’nin AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Cabbar liderliğinde Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, RTÜK’e evlilik programlarının yanından kaldırılması talebiyle bir yazı beyanında bulundu. Cabbar, Belediye Meclisi’nin Şubat ayı toplantısında konuyla alakalı olarak AKP ve MHP’li Belediye meclis üyelerinin ortak kararı sonucunda bu karara vardıklarını aktardı.

Belediye Meclisi’nin bu konu üzerine almış olduğu sözlü karar ardından yazıya döküldü ve RTÜK’ün ilgili birimine iletildi.

RTÜK’e gönderilen yazıda; Develi Belediyesi’nin  terörün her türlüsüyle mücadele etmekte olduğu belirtilen yazıda, devletin organlarının evlendirme programı altında olan bu kültür terörüyle de mücadele edilmesi gerektiği aktarıldı. RTÜK aracılığıyla ağır para cezalarına çarptırılmış olan kanalların hiçbir şey olmamış gibi, yine aynı şekilde aynı prosedürde devam ettiklerini belirtiyor, Bu terörün daha da büyümemesi adına para cezasının bir çözüm olmadığını gözler önüne seriyor.

Bundan dolayı izdivaç programlarının yayından kaldırılmasına olan inancı, RTÜK yetkililerine bildirdiklerini belirten meclis üyeleri, gereğinin yapılmasını arz ettiler. Aynı zamanda Meclis Genel Kurulu’nda dün MHP’nin televizyonda olan evlilik ve izdivaç programlarıan yönelik verdiği araştırma önergesinin görüşülmesine ret cevabı geldi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir