Kayseri Haber / Gündem / Develi Belediyesi, Coğrafi İşaretler Ürün Fuarında Stant Açtı!

Develi Belediyesi, Coğrafi İşaretler Ürün Fuarında Stant Açtı!

Develi Belediyesi, Ankara Ticaret Odası (ATO) aracılığıyla 28-29 Nisan tarihlerinde, Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtımını yapmak, Ankara’yı bu ürünlerin ticaret ve ihracatının merkezi haline getirmek amacı güdülerek düzenlenen Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’ne katılım gerçekleştirerek, burada bir stant açtı.

ATO Congresium’da yapılan zirvenin açılışında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Ankara Valisi Ercan Topaca, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ve çok sayıda davetli yer aldı. Zirve’nin açılış törenine Develi Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah İslamoğlu katılımlarını gerçekleştirdi.

ATO Congresium’da yapılan zirve çerçevesinde, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, ATO Başkanı Gürsel Baran ve diğer protokol üyeleri Develi Belediye standına ziyaret düzenledi.

Develi Belediye Başkan Yardımcısı İslamoğlu ve Kültür, Sanat ve Sosyal İşler Müdürü Ali Orhan, Stantta misafirlerine Gacer bitkisinden yapılmış ekmek, kek, pilav, ve Develi’ye ait olan geleneksel yemek Pırtımpırt ile Develi Cıvıklısı ikram etti. Develi Belediye Başkan Yardımcısı İslamoğlu, Bu zirveye katılmalarında ki amacın Develi’nin kendine has geleneksel ve kültürel ürünleriyle Türkiye’de ve Dünya’da farkındalık oluşturmak olduğunun altını çizdi.

Üreticilere destek olmak için bugün burada olduklarını aktaran İslamoğlu, Develi’de Gaceri bu işin merkezi haline getirmek istediklerini iletti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir