Kayseri Haber / Ekonomi / DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş Önemli Açıklamalar Altına İmza Attı!

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş Önemli Açıklamalar Altına İmza Attı!

Ateş, Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve KOSGEB işbirliği birlikteliğinde DenizBank ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 13. KOBİ Zirvesi’nde gerçekleştirdiği konuşmada, toplumu geliştirmenin önem seviyesinin yüksek olduğunu dile getirdi.

Türkiye üzerinde internet altyapısında gelişim yaşanması gerektiğinin altını çizen Ateş, kalifiye iş gücü için insan kaynağının yetiştirilmesi, stratejik planlamanın yapılması, devlet desteği ve finansman desteğin kesilmemesi gerektiğinin altını çizdi. Eğitimin sisteminin de barındırdığı öneme değinen Ateş, teknolojiye yalnızca tüketme tarafıyla ve yanıyla değil, teknoloji dahilinde ne üretilebileceğine de dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

37 yıldır bankacılık sektöründe olduğunu dile getiren Ateş, Bankacılık hayatında bu şekilde bir çeviklik görmediğini vurgularken, KOBİ’lerin düştüğü çok zor durumlarda 250.000.000.000 TL’lik programın onaylandığını altını çizdi. 180.000.000.000 bölümünün limite dönüştüğüne vurgu yapan Ateş, bunun KGF tarafından kabul aldığını, ve 130.000.000.000 TL’ye yakın bölümünün KOBİ’lere ya da daha büyük şirketlere verildiğini kaydetti.

İlginizi Çekebilir

Kayserili Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı

Kayserili Kadın girişimci Zuhal Gözüküçük, İsviçre ve Fransa sınırında bulunan dünyanın en büyük parçacık fiziği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir