Kayseri Haber / Siyaset / Deniz Baykal: Pişman Değilim

Deniz Baykal: Pişman Değilim

CHP Antalya Milletvekili ve eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, 2019 yılında yapılacak olan seçimde “Hayır” cephesinin başkan adayının, ABD’de olduğu gibi belirlenmesi gerektiğinin altını çizerek, Kendisi dahil hiç kimsenin, hiçbir genel başkanın, Bu cephenin adayı olmalı diyemeyeceğini aktardı. Demenin de kesinlikle doğru olmadığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2003 yılında siyasi yasağını kaldırıması kararına yönelik soruyu yanıtlayan Deniz Baykal, sorunun aslında “Tayyip beye seçilme hakkı verdin, bundan pişman mısın?” şeklinde olduğunun altını çizerek, Pişman olmadığını ve çok net olduğunun altını çizdi.

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) 2017 yılı 10. Olağan Toplantısı’nda konuşma gerçekleştiren Baykal, Türkiye’nin tarihinin en önemli süreçlerinden birisinin içerisinden geçmekte olduğunun altını çizdi.

CHP Antalya Milletvekili ve CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal ,Türkiye’nin siyasi yapılanmasının altında bulunan temel ilkelerin, temel değerlerin değiştirilmeye gayret edildiğini vurguladı.

Türkiye’nin başkanlık olayına alışık bir biçimde bulunmadığı, hala eski sistem içerisinde düşünmekte olduğunu belirten Baykal, referandumda oluşan “HAYIR” cephesinin 2019 yılındaki başkan adayının ABD’de olduğu gibi belirlenmesi gerektiğine dikkat çekti.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, artık önlerinde yeni bir dönemin varlığından bahsetti. 2019 yılında alınacak olan siyasi kararın, bu anayasayı talep eden siyasi iradeye dur diyecek nitelikte olduğu takdirde, bunun mümkün olacağını iletti. Böyle bir karar sonucu tüm sürece Dur denileceğinin altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

“Memduh Boydak, FETÖ’nün yarım kalan yemeğini FETÖ’nün kaşığıyla yedi”

Ünlü iş adamı FETÖ’nün Kayseri'deki örgüt şeması mahkemeye verdi. Tutuklu sanık Ahmet M.’nin etkin pişmanlıkta bulunduğu ifadeleri kapsamında tahliyesine karar verildi, duruşması Mart ayına erteledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir