Kayseri Haber / Gündem / Demiryolu Hattına Yüksek Gerilim Veriliyor!

Demiryolu Hattına Yüksek Gerilim Veriliyor!

Valilik tarafından yapılan açıklama kapsamında, Kayaş-Irmak-Kırıkkale-Çetinkaya arasında olan demiryolu güzergahına Elektrifikasyon tesislerinin inşa edilmesi çerçevesinde, yarın sabah 09:00 saatlerinden itibaren, Kayseri ve Sivas sınırları içerisinde bulunmakta olan Başköy, Beydeğirmeni, Boğazköprü ve Yeniçubuk arasında olan demiryolu güzergahına tam 27.500 volt yüksek gerilim verilecek olduğuna değinildi.

Söz konusu açıklamada, Hat kesimine verilecek olan yüksek gerilimden dolayı elektrik tren havai hatlarının altında gezmenin, direklere temas etmenin, direklere tırmanmanın, iletkenlere 1 metreden fazla yaklaşmanın ve yere düşmüş olan tellere dokunmanın çok büyük can ve mal kayıplarına yol açabileceğini belirtilirken, bu kapsamda bu hareketleri gerçekleştirmenin tehlikeli olduğunu ve gerekli uyarı kapsamında bu hareketleri yapmanın yasak olduğuna değinildi.

Ankara-Kayseri-Sivas Tren Hattı

TCDD aracılığıyla Ankara – Kayseri ve Ankara şehirlerinin arasında işlemekte ve hizmette olan söz konusu tren hattı Türkiye Cumhuriyeti üzerinde inşa edilen ilk tren hattı olarak ön plana çıkmaktadır. Hat buradan aynı zamanda Samsun ve Kars’a doğru ayrılmaktadır.

Hat yakın zamanda Ankara – Sivas Yüksek Hızlı Demiryolu inşaatının sona ermesinden hemen sonra hizmete kapatılacak olup, Yüksek Hızlı Demiryolu Kayseri’ye uğramadan direkt olarak Ankara – Yerköy – Sivas istikametini takip edecek.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir