Kayseri Haber / Gündem / Cumhuriyet Meydanı’ndan Ali Dağı’na Teleferikle Ulaşılacak!

Cumhuriyet Meydanı’ndan Ali Dağı’na Teleferikle Ulaşılacak!

Talas Belediyesi aracılığıyla geleneksel olarak düzenlenen 8. Ali Dağı Uluslararası Yamaç Paraşütü Şampiyonası’na katılım gerçekleştiren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Cumhuriyet Meydanı’ndan Ali Dağı’na uzanacak olan teleferik hattıyla ilgili çalışmaların resmen başladığı bilgisini ulaştırdı.

Yarışmaya katılım gerçekleştirmek için farklı ülkelerden Kayseri’ye ulaşan yarışmacıların hepsine teker teker başarı dileklerini ileten Mustafa Çelik, Yamaç Paraşütü için Kayseri’de Ali Dağı gibi çok büyük bir değerin var olduğunu iletti. Günümüz zamanında tüm dünyadan insanların yamaç paraşütü yapma amacıyla Ali Dağı’na geldiğini de sözlerine ekleyen Çelik, Hem Talas Belediyesi hem de Büyükşehir Belediyesi olarak alanın daha işlevsel bir hale gelmesi için gerekli olan tüm yatırımların yapıldığını vurguladı.

Cumhuriyet Meydanı’ndan Ali Dağı’na kadar uzanan teleferik hattıyla ilgili çalışmalara start verdiklerini belirten Çelik, Gelecek birkaç gün içerisinde projenin duyurusunu yapacaklarını da belirtti. Proje tamamlandığında Kayseri’ye farklı şehirlerden ulaşım gerçekleştiren misafirlerin teleferik yardımıyla Ali Dağı’na geçeceklerini ileten Çelik, Bu projelerin hepsi tamamlandığında Kayseri’nin cazibe merkezi halini alacağını, Yamaç Paraşütü ve bunun gibi spor etkinlikleri yaparak Kayseri gibi muhteşem bir şehrin uluslararası arenada değer ve önem seviyesini yükseltecek projelerin hız kesmeden devam edeceğini aktardı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

1 Yorum

  1. Ergün KOÇER Kocatepe mahallesi muhtarı

    Yılanlı dağdaki itfaiye çalışması stajyer öğrencilerle yapılırken teleferik le yolcu taşıma projesi biraz garip geldi yılandağa dönerler yol acıyor itfaiye gelsin diye itfaiye araçları aptül hamit bulvarında olta atıyor 10 .15 tane itfaiye sıtajer öğrenci göndermek le bu yangın sönmez halen yangın devam ederken telsizle yangın bitti çalışma arkadaşlara teşekkür anonsu yapmak ne kadar doğru bilinmez itfaiye daire başkanı beni ikna etsin hadi bakalım ergün koçer kocatepe mahallesi muhtarı 05353873499

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir