Kayseri Haber / Kayseri / Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Kitapçığı Yayınlandı!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Kitapçığı Yayınlandı!

AKP, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi adındaki kitapçığı yayınladı. 25 Ocak 2017 tarihinde yayınlanmış olan kitapçık üzerinde son düzenlemeler yapıldı. Halk oylamasına doğru yayınlanan kitapçık birçok kişinin ilgisini çekti.

Başkanlık Sistemi ile alakalı akla gelebilecek bütün sorulara, en ince ayrıntısına kadar cevap veren kitapçık, Evet demenin aslında ülkeye faydasının ne kadar büyük olacağını gösteriyor.

Kitapçığın içerisinde öne çıkan başlıklar şu şekilde: Kalıcı Siyasi İstikrar, Hızlı ve Etkili İcraat, Güçlü Yasama – Güçlü İcraat, Güvenli ve Huzurlu Türkiye, Güçlü Meclis – Güçlü Temsil, Birlik ve Uzlaşma, Güçlü Yönetim – Güçlü Türkiye.

Başkan Sistemi kapsamında olan maddeleri de en ince ayrıntısına kadar belirten kitapçıkta, başkanlık sisteminin açıklamasına tam 12 sayfada yer verilmiş durumda.

Milletvekili seçilme yaşının 25 olduğu Türkiye’de başkanlık sistemiyle birlikte bu yaşın 18’e indirileceğinin ve ayrıca Milletvekili sayısının 550’den 600’e çıkacağının tüm ayrıntıları kitapçıkla 11. sayfada yer buluyor.

Meclis’in güçlendiğinin Kanunları Hükümet’in değil Milletvekillerin teklif edeceği maddenin ayrıntıları ise 12. sayfada kendini gösterirken, Cumhurbaşkanlı seçimlerinin ve Meclis Genel Seçimlerinin 5 yılda bir yapılmasının tüm detayları 13.sayfada kendini gösteriyor.

Cumhurbaşkanlığı veya Meclis Seçimi yenileme kararında bulunulursa, iki seçim aynı anda gerçekleşiyor maddesinin detaylarıysa 14. sayfada yer buluyor.

En çok dikkatleri çeken maddenin, en ince detayları ve en kapsamlı bilgileri 14. Sayfada. (Cumhurbaşkanı Partisiyle İlişkisini Kesmiyor)

Ve diğer tüm maddeler kitapçıkta, 22. sayfaya kadar ilerleyiş gösteriyor. Kitapçığı gözden geçirmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

KİTAPÇIĞA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir