Kayseri Haber / Gündem / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Uygun İsimlerle İncirlik’e Bir Ziyaret Olabileceğini Dile Getirdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Uygun İsimlerle İncirlik’e Bir Ziyaret Olabileceğini Dile Getirdi!

İlk toplantı Avrupalı Demokrat Birliği ile gerçekleştirildi. Avrupa’da yer alan Türklerin her daim yanlarında hazır ve nazır bir şekilde bulunulduğunun mesajı verildi. Vatandaşlara, burada misafir değil ev sahibi oldukları iletilirken, 100.000’e yakın işadamının varlığı ve arkalarında Türkiye gibi güç sahibi bir devletin yer aldığı vurgulandı. Aynı zamanda referandum sürecinde kış, çamur görmeden, demeden, hissetmeden demokratik haklarını kullanma konusunda kararlı hareketlerinden dolayı teşekkür iletildi.

Brüksel temaslarında Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüşme yapıldı ve ikili siyasi, ekonomi ilişkilerin güç kazanması konusunda neler yapılması gerektiği belirtildi. Aynı zamanda terörle mücadelede istihbarat paylaşımı da konuşulan konular arasında yer aldı. İslamofobiyle mücadelede kendilerinin de hassas bir seyir izlediklerini kaydettiler. Savunma sanayiinde yapılabilecek işbirlikleri gündeme geldi.

Parlament heyetin İncirlik’e ziyaret talepleri bulundu. Öncekinde isimlerin gönderildiği, uygun görüldüğü ve müsadenin verildiğini aktarıldı. Bunda da yine aynı şekilde listenin gönderilmesi gerektiğini, isimler uygunsa her türlü müsade verileceği vurgulandı.

Almanya Şansölyesi Merkel’le de görüşme yapıldı.

Alman vekillerin arasında bazen teröristlere açık bir şekilde destek verenlerin varlığından bahseden Erdoğan, Kendi partilerinden değil fakat farklı partilerden olabileceğini belirtti. Birilerinin teröre açıktan destek vermesinin, beraber kol kola hareket etmesinin hoş karşılanmayacağını vurgulayan Erdoğan, şuanda dış işleri bakanları ile görüşme yapıp ona göre adım atacaklarını iletti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir