Kayseri Haber / Gündem / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HSYK Üyelerini Belirledi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HSYK Üyelerini Belirledi!

Erdoğan, HSYK Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, HSYK 1. Daire Başkanı Halil Koç ile Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hüseyin Şahin ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Akif Ekinci’yi yeni HSYK üyeleri olarak atadı.

Adalet Bakanı ve Adalet Bakanlığı Müsteşarıyla birlikte 13 üyeye sahip olan yeni HSYK 7 Haziran tarihinde görev sürecine başlayacak.

Kurul’un 4 üyesinin Cumhurbaşkanı, 7 üyesinin ise TBMM aracılığıyla seçileceği hüküm altında bulunmaktaydı. Adalet Bakanı ve Müsteşarı’da Kurul’un doğal üyeleri olarak kendilerini ön planda gösterecekler.

TBMM Genel Kurulu bu haftanın başında toplam olarak 7 adet HSYK üyesini belirlemişti. Yargıtay üyeleri Yaşar Şimşek, Mehmet Ademoğlu, Alp Arslan (mevcut HSYK Üyesi) ile Danıştay Üyesi Cafer Ergen, akademisyen Ali Cengiz Köseoğlu ve avukatlar Songül Yazar ile Hamit Kocabey Yeni HSYK üyeleri olarak kendilerini göstermişti.

Aynı zamanda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, mevcut HSYK’nın avukat kökenli üyeleri olan Muharrem Özkaya, Aysel Demirel, Hayriye Şirin Ünsel ve Rasim Aytin isimlerini direkt olarak Danıştay üyeliğine atadı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir