Kayseri Haber / Gündem / Çorakçılar’da Cinayet İşleyen 3 Suriyeli, Adliyede!

Çorakçılar’da Cinayet İşleyen 3 Suriyeli, Adliyede!

3 gün önce yan bakma iddiasıyla çıkan sözlü tartışma sonucunda 3 suriyeli şahıs 20 yaşındaki Mehmet Akkoyun’u bıçaklayarak öldürdü. Söz konusu 3 şahıs sağlık kontrolünün sonrasında çok geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Olay, merkez Melikgazi İlçesi Çorakçılar Mahallesi’nde yer alan bir parkta gelişti. Yan bakma iddiasıyla çıkan sözlü tartışma, ardından fiziksel şiddete dönüştü ve 3 suriyeli şahıs Mehmet Akkoyun’u bıçaklayarak öldürdü. Suriye uyruklu 22 yaşındaki İ.E.M, 19 yaşındaki S.O. ve 17 yaşındaki M.M, Mehmet Akkoyun’u pala ile öldürdüler. Aynı zamanda kavgayı ayırmak için orada bulunan Yusuf Yurdakul’u da ağır yaraladılar. 3 Suriyeli şüpheli ifadelerinin sonrasında Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tabipliği’nde yapılmış olan sağlık kontrolleri sonrasında geniş güvenlik önlemleri çerçevesinde adliyeye getirildi.

Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, civarda bulunan ortalama 200 işyerinin güvenlik kamerası görüntülerini tek tek en ince ayrıntısına kadar inceleyip, Suriye’ye kaçma hazırlığına bürünmüş olan cinayet şüphelilerini yakaladı. Cinayetin işlenmiş olduğu Çorakçılar ile Küçükmustafa Mahallesinde toplanan bir grup Türk vatandaşı, olayı protesto ederken mahallede bulunan Suriyeliler’e ait dükkanların camını aşağı indirip, sokakta gördükleri tüm Suriyeliler’i dövmüşlerdi.

Kavga sırasında Suriyeli 3 şahıs, Mehmet Akkoyun’u ellerindeki pala ile vücudunun birçok bölgesinden yaraladılar. Bu esnada kavgayı ayırma amacıyla orada bulunan ve araya giren Yusuf Yurdakul’da Suriyeli şahıslar tarafından ağır yaralandı ve hastaneye kaldırıldı. Mehmet Akkoyun doktorların tüm müdahalelerine rağmen vefat ederken, Yurdakul hala hayati risk taşımakta.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir