Kayseri Haber / Gündem / Çolakbayrakdar: Kadınlar, Başımızın Tacıdır!

Çolakbayrakdar: Kadınlar, Başımızın Tacıdır!

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kadınlar, anne, eş, kardeş olduğunu belirterek, Herkes için kadınların, anaların, eşlerin, kardeşlerin olduğunu aktararak bununla birlikte tüm kadınların baştacı konumunda olduklarını aktardı. Yılın 1 gününde değil, 365 gününde de kadınların hatırlanmaya layık olduğunun altını çizdi.

Başkan Çolakbayrakdar, eşi Fatma Çolakbayrakdar ile beraber 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle Kocasinan Akademi Yakut üzerinde, kadınlarla bir araya geldi. Kadınlara yeni yapılan Akademi’yi gezdiren ve Akademi hakkında bilgi aktarımı yapan Çolakbayrakdar çifti, tesise yönelik bilgi aktarımında bulundu.

Başkan Çolakbayrakdar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanmış kutsal bir gün olduğunun altını çizerek, Türk milletinin örf ve adetlerinde kesinlikle kadının yerinin 1 güne sığdırılacak kadar dar olmadığını. Örf, adet ve geleneklerden öğrenilenlerle bununla birlikte yüce dinimizin de öğretmekte olduğu bilgiler kapsamında kadınların insanlar üzerinde yerinin 1 güne asla sığmayacağını bu kapsamda yılın 365 gününde de kadınların hatırlanmaya layık olduğuna değindi.

Kocasinan Belediyesi’nin kadınlara ilişkin yatırımları ve hizmetlerine yönelik sinevizyonla birlikte bilgi aktarımında bulunan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, söz konusu tesisin başından sonuna kadar tamamen kadınlar için yapıldığını ve bu kapsamda yalnızca kadınlara yönelik olduğunun altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir