Kayseri Haber / Gündem / Çolakbayrakdar, 2017 Yılına Dair Projeleri Meclis Üyelerine Anlattı!

Çolakbayrakdar, 2017 Yılına Dair Projeleri Meclis Üyelerine Anlattı!

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ilçelere yönelik hazırlamış oldukları vizyon projeleri belediye meclis üyelerini en ince ayrıntısında kadar anlattı. Meclis üyeleri ile birlikte belediyenin meclis salonunda toplantı yapan Çolakbayrakdar, 2017 yılına dair hazırlanmış olan yatırım ve projelere yönelik bilgi aktarımında bulundu.

Kocasinan’ı Kayseri’nin temsilcisi haline getirmek adına yeni projeler ve yatırımlarla birlikte büyük bir yol ilerlettiklerini aktaran Çolakbayrakdar, Yeni Kocasinan’ı kültür, sanat, bilim, turizm, eğitim, spor, sosyal, sağlık merkezi haline getirecek olduklarının altını çizdi.

Toplantıda sırasıyla Park ve Bahçeler Müdürü İrem Yıldırım, Kırsal Hizmetler Müdürü Şaban Uğur, Kentsel Tasarım Müdürü Coşkun Pınar ve Fen İşleri Müdürü Ümit Tokcan kürsüde kendilerini göstererek, kendi birimleri üzerine 2017 yılına daire Kocasinan üzerinde yapacak olduğu hizmetleri slayt gösterisi beraberinde birer birer aktardı.

Ardından konuşma gerçekleştiren Çolakbayrakdar, Yeni Kocasinan’ı kültür,sanat,bilim,turizm,eğitim,spor,sosyal, sağlık merkezi yapmak için ve bu yapılanları kuşaktan kuşağa aktarmak için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti. Gece gündüz demeden çalışmalarına büyük bir hızla devam ettiklerini aktardı.

Yeni Kocasinan’ı daha fazla park ve yeşil alana kavuşturacak olduklarını ve bu kapsamda dünya normallerinin üzerine çıkaracak olduklarını belirten Çolakbayrakdar, Bu çerçeve dahilinde bu yıl içerisinde en çok park ve yeşillendirme çalışmalarına yer ayırdıklarını belirtti.

Yıldızevler mahallesine yeni nesil fonksiyonel bir teknoloji parkı kuracak olduklarını aktaran Çolakbayrakdar, bu park kapsamında çocukların park ve bahçelere ilgi duyacağını belirtti. Bu kapsamda interaktif oyun gruplarının park kapsamına yapılacağını aktardı. Parkın son teknolojiyle desteklenecek olduğunun da altını çizdi.

Yapılacak birçok projeden bahseden Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın Kayseri’nin cazibe merkezi haline geleceğinin altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir