Kayseri Haber / Eğitim / Çocuklar, Bilimi Atölye Çalışmalarıyla Öğreniyor!

Çocuklar, Bilimi Atölye Çalışmalarıyla Öğreniyor!

Bilim Merkezi aracılığıyla yapılan atölye çalışmalarıyla birlikte çocuklar bilimi uygulayarak öğrenme fırsatı buluyorlar.

Kayseri Bilim Merkezi hafta sonunda tam 4 atölye açtı. Farklı yaş gruplarında yer alan şahısları bilim ve teknolojiyle aynı çatı altında toplayan etkinlikler ücretsiz bir şekilde düzenlendi. Bilimsel merak ve öğrenme isteğinde artış yaşatmak amacı güdülerek yapılan etkinliklerde öğrenciler, araştırma, gözlem yapma, kıyaslama, keşfetme, ifade etme ve çeşitli çözüm üretimleri yapabilme becerilerini geliştirme şansını buldu.

Bilim Merkezi’nde yapılan atölye günleri çerçevesinde Kriptoloji Atölyesi, Makey Atölyesi, Renklerin Dansı Atölyesi ve Uzay Merdiveni Atölyesi’nin açılışı yapıldı. Uzay Merdiveni Atölyesi’ne 7 ila 9 yaş grubu, Renklerin Dansı Atölyesi’ne 8-10 yaş grubu, Kriptoloji ve Makey Atölyelerine ise 10 – 12 yaş grubu çocuklar katılımlarını gerçekleştirdi.

Eğitimciler nezaretinde yapılan Kriptoloji Atölyesi’nde şifre çözerek sürprizlere ulaşma imkanı verilirken, Makey Atölyesi kapsamında elektronik ve robotik dünyaya çok güzel bir başlangıç gerçekleştirildi. Renklerin Dansı Atölyesi’nde kimyanın çok renkli ve farklı dünyası üç farkı deneyle aktarılırken, Uzay Merdiveni Atölyesi’nde ise geometrik modeller eşliğinde tasarım ve mühendislik yeteneğinin gelişim göstermesine ilişkin çalışmalar gerçekleştirildi.

Bu kapsamda çocuklar bilimi atölye çalışmalarına öğrenme şansı yakalarken, becerilerini geliştirmek için çok büyük bir fırsatı değerlendirdiler.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir