Kayseri Haber / Gündem / Cinsel Saldırıya Teşebbüs Sanığı 10 Yıl Cezaya Çarptırıldı!

Cinsel Saldırıya Teşebbüs Sanığı 10 Yıl Cezaya Çarptırıldı!

Kayseri’de iddiaya göre D.K.’nın (26) evine zorla girip, ardından boğazını sıkıp cinsel saldırıda bulunan tesisat işleriyle uğraşan Hasan Aybak (37), 10 yıl hapis cezası aldı.

1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık Hasan A. ve mağdur D.K katılım gerçekleştirdi. Konut dokunulmazlığını ihlal, tehdit, alıkoyma ve nitelikli cinsel saldırı suçlarından yargılanmakta olan tesisas işleriyle uğraşan Hasan Aybak, hakkında yapılan suçlamaları reddetti.

2 çocuğu bulunan anne D.K. ise Yılbaşı’nda Hasan’ın yanlışlıkla kendisini aradığını ve tanımadığı için telefonu kapattığını aktardı. Kısa süre sonra Hasan A’nın kendisine “Tanışabilir miyiz?” yazılı bir mesaj attığını belirten D.K. ardından mesajı kocasına gösterdi. Olaylar üzerine kocası Hasan A.’yı arayıp küfür etti. Yılbaşından 23 gün sonra Hasan A.’nın tekrardan kendisine mesaj attığını belirten D.K., kendi eşiyle görüşmek için aradığını belirtti. Bakıcıda olan çocuklarını alıyorken Hasan A.’nın tekrardan mesaj attığını belirten D.K., Hasan A.’nın kendisinin evine girmeye çalıştığını, girdikten sonra yere yatırıp boğazını sıktığını ve giysilerini çıkarmaya çalıştığını ifade etti.

Elinden kurtulup, balkon çıkıp bağıran D.K’nın bağırışlarını duyunca Hasan A’nın kaçtığı iddia edildi.

Mahkeme heyeti yargılama sonucunda Hasan Aybak’a Nitelikli Cinsel İstismara Teşebbüs suçundan 7 yıl, Konut dokunulmazlığını ihlal suçundan 2 yıl ve Hakaret suçundan 1 yıl olmak üzere toplam olarak 10 yıl hapis cezasına mahkum etti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir