Kayseri Haber / Gündem / Cinayet Davasında Müebbet Hapis Cezası Verildi!

Cinayet Davasında Müebbet Hapis Cezası Verildi!

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi kapsamında işlenen dava sonucunda tutuklu olarak yargılanan sanıklar S.C. ve M.İ., tutuksuz olarak yargılanan sanıklar M.E. ve A.K., şikayetçiler M.T. ve G.T. ile avukatlar hazır bulundular.

15 Eylül 2016 tarihinde akşam saat 21:00 seyirlerinde Kocasinan İlçesi sınırları içerisinde yer alan Gömeç Mahallesi yakınlarında yapı malzemeleri satan firmanın deposunda gelişen olayda yapılan iddialara göre Şenol T., A.K., M.E. ve M.İ. birlikte alacaklı olduğu S.C’nin çalıştığı depoya gittiler.

Ş.T. kapıda bulunan köpek yavrusunu silahla vurdu. S.C.’de hemen yanında bulunan silahla direkt olarak karşı gruba ateş açtı. Tartışmanın silahlı çatışmaya dönüşmesi sonucunda ise evli ve 1 çocuğu bulunan 35 yaşındaki Şenol T.’nin tabancayla yaşamına son verildi.  Çeşitli yerlerine kurşun isabet eden daha 35 yaşındaki A.K. ve 33 yaşındaki S.C.’de yaralandılar. S.C. ve M.İ. hemen tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Tutuklu olarak yargılanan sanık S.C. mahkemede köpek yavrusunun ölüsünü görünce çok sinirlendiğini, kanın beynine sıçradığını ve cinnet geçirdiğini, bununla birlikte de gelişigüzel bir şekilde ateş açtığını itiraf etti.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucunda tutuklu olarak yargılanan sanık S.C.’ye “Kasten Adam Öldürme” suçundan müebbet, “Kasten Adam Öldürmeye Teşebbüs” suçundan ise 9 yıl hapis cezası verdi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir