Kayseri Haber / Gündem / Çin Heyeti Serbest Bölge İçin Kayseri’de!

Çin Heyeti Serbest Bölge İçin Kayseri’de!

Kayseri Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret eden Çin Heyetine, Kayseri Serbest Bölgesine yönelik hem bilgi aktarımında bulunan, hemde ileri ki zamanlara yönelik yapılacak olan çalışmaların bir değerlendirmesini yapan Başkan Memduh Büyükkılıç, Kayseri Serbest Bölgesinin, bölge halkı için çok önemli bir istihdam ve ekonomik kazanç merkezi olduğunun altını çizdi.

Kayseri Serbest Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin bir üretim ve ticaret merkezi olduğunu fakat Kayseri Serbest Bölgesinin başarısında Melikgazi Belediyesi tarafından yapılan çalışma ve yatırımların çok büyük ölçüde yararı olduğuna değindi. Özellikle ekonomik yatırım ve hizmetleri son derece desteklerini ve yönlendirdiklerini, çünkü sürdürülebilir gelişmenin en temelinde ekonomik gelişmelerin devamının söz konusu olarak ön plana çıktığını ileten Büyükkılıç, Çin Heyeti ziyaretine yönelik şu açıklamalara yer verdi:

“Kayseri Serbest Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeleri olarak İpek Yolu Yatırım Projesi kapsamında Çin Heyetini misafir ederek işletmeleri tanıttık, bilgi verdik. Üretim alanı, ulaşım ağları, hava, demir ve karayolları hakkında bilgilendirdik. Kayseri lojistik merkezi’nin önemini vurguladık. Kayseri’nin İpek yolu üzerinde yer almasının önemini vurgulayarak doğu ve batı arasında köprü görevini üslendiğini söyledik. Daha da önemlisi KAYSERİ’NİN Uzakdoğu ülkeleri ile Avrupa Ülkeleri arasında e-ticaretin merkez üssü olduğunu hatırlattık. Çin Heyeti yatırım izleme Başkanı Wang Ling tüm değerlendirmeleri büyük bir ilgi ile kayıt etti. Kısacası artık biz gitmiyoruz, onlar yatırım için ülkemize ve şehrimize geliyorlar. Bu Türkiye’nin ve Kayseri’nin bulunduğu konumun önemli bir ifadesidir”

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir