Kayseri Haber / Gündem / Çifte Emlakçı Cinayeti Davası’nda Tutuklu Yargılanan MİT Personeli Sanık Tahliye Edildi!

Çifte Emlakçı Cinayeti Davası’nda Tutuklu Yargılanan MİT Personeli Sanık Tahliye Edildi!

Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde işlenen davada Nevşehir E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu yargılanan cinayet sanığı ve eski MİT personeli N.D. SEGBİS ile hazır edildi. Cinayete kurban giden emlakçı Cuma Ç.’nin şikayetçi annesi P.Ç ve öldürülen emlakçı Özgür A.’nın şikayetçi eşi Y.A. ve avukatlar bu duruşmada hazır bulundu.

Öldürülen emlakçılar Cuma ve Özgür’ün cinayet sanığı olarak tutuklu yargılanan N.D., 17 aydır cezaevinde boşu boşuna yattığını, İstanbul’a 10 saatlik yola gittiğini, orada bin kez fotoğrafını çektiklerini, buna karşılık hala kendisinin suçlandığını, psikolojisinin bozulduğunu, eşinden boşandığını, sinirlerinin alt üst olduğunu vurguladı.

Sanık avukatı Ercan Avcı ise, Olay günü binadan çıkan maskeli şahsın görüntülerde 19.28’de binadan ayrıldığının göründüğünü, Kendi müvekkilinin ise MİT’ten çıkış saatinin 19.47 olduğunu, benzin istasyonundan benzin alması ise 20.08’e denk geliyor dedi. Kuvvetli suç şüphesinin ortadan kalktığını iletildi. Dinlenen tanıklar ve son gelen HTS bilirkişi raporu da bu durumu doğruladı. Bundan sonraki aşamada müvekkilinin beraat etmesi talebinde bulunduğunun da altını çizdi.

Öldürülen emlakçıların yakınları ise sanıktan hala şikayetçi olduklarını vurguladılar. Sanık N.D.’nin olay anında MİT’te bulunduğuna dair tanıklar dinlendi.

Mahkeme heyeti, verdiği ara kararda duruşmanın 9.celsesinde N.D’nin tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine karar vererek, duruşmayı Haziran ayına erteledi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir