Kayseri Haber / Kayseri / CHP İl Başkanı Keskin, Referandumda, Evet Demek İçin Hiçbir Sebebin Olmadığını Belirtti!

CHP İl Başkanı Keskin, Referandumda, Evet Demek İçin Hiçbir Sebebin Olmadığını Belirtti!

CHP İl Başkanı Keskin ve yönetim kurulu üyeleri, halk oylaması çalışmaları çerçevesinde Sarız ve Pınarbaşı ilçeleri üzerine bir ziyaret düzenledi. Keskin’e, Sarız Belediye Başkanı Ömer Faruk Eroğlu, Sarız İlçe Başkanı İbrahim Konur ve Pınarbaşı İlçe Başkanı Cuma Arık da eşlik etti. Keskin, ilçe esnafı ve vatandaşlarla görüşme gerçekleştirerek, referandumda neden hayır oyu kullanılması gerektiğinin altını çizdi.

Kararsız seçmenin ne denli fazla olduğunu aktaran Keskin, vatandaşların halk oylamasına yönelik kesinlikle bilinçlendirilmesi ve bilgilendirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Keskin, kendilerinin elinden gelenin fazlasını yaptıklarını ve bu sebepler beraberinde Hayır’ı anlatmakta olduklarını kaydetti.

Seçimler kapsamında AKP’nin yalanlarına inanma arzusu içerisinde olanların, belki bu sefer yaparlar diye şans vermekte olan vatandaşların, güven sarsan iktidar partisine cevabını referandum da sandıklardan hayır çıkararak verecek olduğunun altını çizdi.

Önceki zamanlarda AKP’ye oy veren çoğu kişinin kararsız olduğunu ve bu kapsamda evet demek için herhangi bir sebebin olmadığını aktardı.

İl Başkanı Keskin, Cumhuriyet’in kazanımlarının teker teker yok edilmesi arzusu güdülürken, bu söz konusu durum karşısında susan herkesin, gerçek vatan haini olacağına değindi. Ayağınıza geldik, elinizi sıkmak, sizlerle dertleşmek istedik diyen Başkan, gelme sebeplerinin kesinlikle CHP için oy isteme olmadığını, Cumhuriyeti korumak görevinde verilen mücadelede desteklemelerini istediklerini kaydetti.

Evet veya Hayır seçeneklerinin varlığını belirten Keskin, tercih etmenin bireylere kalmış olan bir karar olduğunun da altını çizdi. Her karara saygılı olduklarını, kimseyi ötekileştirmek , dışlamak ve kendinden olmayanları ithamlarla yargılama niyetinde bugüne kadar asla olmadıklarına değinen Keskin, isteklerinin, Cumhuriyet’i bir kişinin insiyatifine bırakmamak olduğunu aktardı.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir