Kayseri Haber / Kayseri / CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal Kayseri’de

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal Kayseri’de

CHP Antalya Mv., Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kayseri İl Başkanlığı’na ziyaret düzenledi. İl Başkanı Feyzullah Keskin aracılığıyla karşılanan Baykal, gazeteciler tarafından yöneltilen sorulara cevap verdi. Cumhurbaşkanlığı adaylığında bulunacak mısınız? sorusu yöneltilince, Daha yöntemin ne olduğunun belli olmadığını, şuanda aday ismi söyleme noktasında olmadıklarını iletti. Bir sürü insanın aday olmak isteyeceğine dikkat çekti. Olmalılarının gerekli olduğunu da dile getirdi.

Nereye, nasıl aday olunacak? bununla ilgili kararları kimin alacağına yönelik herhangi bir oluşturulmuş mercinin olmadığını, Kendisinin onu oluşturalım dediğini iletti. Onu gördüğünde ise insanlar bu adaylığın nasıl, nerede şekil aldığını görünce ona göre isteyen aday olacaktır söyleminde bulundu.

Herkesin aday olmak istemesinde fayda olduğunu ileten Baykal, herkesi aday olmak için teşvik etmenin gerekli olduğunu, fakat bu teşvik hareketinin doğru bir yöntemle yapılması durumunda ancak meyvesinin toplanabileceğini, Tabana dayalı yönetim olması gerektiğini, milletin iradesinin kesinlikle yansıtılmasının lazım geldiğini vurguladı.

Toplumsal ve siyasal sürecin şekil alması noktasında gerekli olduğunu ileten Baykal, Türkiye’de bu işi yapacak olan çok nitelikli insanların varlığından bahsederken, isimlendirmenin o zaman düşünüleceğini kaydetti.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir