Kayseri Haber / Asayiş / Cezaevi Firarisi 3 Hırsız Yakalandı!

Cezaevi Firarisi 3 Hırsız Yakalandı!

Kayseri’de çeşitli suçlardan dolayı haklarında kesinleşmiş 17 yıl 4 ay, 6 yıl 1 ay ile 6 yıl hapis cezası bulunan ve cezaevi firarisi olan 3 kişi yakalanarak cezaevine teslim edildi.

Alınan bilgilere göre, Türkiye genelinde bankalardan para çeken vatandaşları takip ederek, vatandaşların kullandıkları otoların camlarını kırıp yüklü miktarda arabadan hırsızlık olayı yapan, ve bununla birlikte ikametlerden de hırsızlık olayları ile ilgili tanınan ailelere mensup şahısların Kayseri’de bir ev kiralayarak bu eve taşınıp, hayatını geçirdikleri bilgisi alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda şahısların Cengiz Topel Mahallesi 3799 sokak üzerinde yer alan 2 katlı evde kaldıklarının tespiti yapıldı. Alınan izinler ardından ikamete gerçekleştirilen operasyonda farklı şehirlerden tam 7 farklı hırsızlık olayından aranmakta olan ve 17 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan H.K. (25), hırsızlık ve uyuşturucu madde ticaretinden aranan ve hakkında 6 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan O.K. (24), resmi belgede sahtecilik ve uyuşturucu madde ticaretiyle birlikte 12 farklı suçtan aranan ve 6 yıl 1 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan E.B. (53) yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan H.K.’nın yakalandığı sırada kardeşi H.K.’ye ait olan nüfus cüzdanını vermesinden dolayı da başkasına ait kimlik kullanmaktan hakkında işlem yapıldığı öğrenildi.

Şahıslar, işlemlerin ardından cezaevine teslim edildi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir