Kayseri Haber / Kayseri / Çetin Arık, “HAYIR” İçin Şiir Okudu!

Çetin Arık, “HAYIR” İçin Şiir Okudu!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Anayasa değişikliğine neden evet demediğini şiirdeki sözlerine yansıttı. Kayseri üzerinde MHP’li bir vatandaşın kendisine yöneltmiş olduğu bir şiiri, TBMM Genel Kurulu önünde okuyan Arık, Evet diyen kişiler, ne için evet dediklerini asla açıklayamıyorlar, fakat hayır diyen vatandaşlar, ne için hayır dediklerini açıkladıkları gibi aynı zamanda bestelere, şiirlere döküyorlar dedi.

Türkiye’nin gündemi anayasa değişikliğinden dolayı gidilecek olan referandum olmuşken evet ve hayır taraftarları sosyal medyadan birbirlerine saldırdığı gibi, yüksek mercilerde de evet veya hayır tartışmaları devam ediyor.

Konuşarak Değil, Şiir Okuyarak…

Taraflar tepkilerini farklı şekillerde gündeme getirmeye devam etmekteler. TBMM Genel Kurulu’nda söz alma şansı bulan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’da hayır demesinin sebebini konuşarak değil, şiir okuyarak anlatacağını belirtti.

Ardından da, evet diyen kişilerin neye ve neden evet dediklerini açıklayamadıklarını, fakat hayır diyenlerin açıklamasını şiirlerle bestelerle yaptığını açıkladı. Söz alma sebebinin ise, AKP ve AKP taraflarının neden evet dediğinin, hayır diyecek kişilerin de neden hayır diyeceğinin açıklamasını yapmak olduğunu aktardı.

Arık, AKP’nin yıllar boyunca ortak bir şekilde Türk ordusuna kumpas kurmuş oldukları, bağımsız yargıyı yok ettikleri ve Türkiye’yi bitirme hedefi taşıyan bir yapının; şehirlere bomba yağarken sesini hiç bir zaman çıkartmadığı, ayaklarına mahkemeleri sermiş olan terör örgütünün hayır diyeceğini belirtiyor.

Terör yapılarının ne diyeceği hakkında kesin bir bilgi olmadığını belirten Artık, bilgi tek gerçeğin Türkiye Cumhuriyeti’nden, üniter yapının tarafında olanların bu ihanete kesinlikle hayır diyecekleri olduğunu söyledi.

Söz konusu şiirin sözleri ise şu şekilde:

‘Anamızı ağlattı çözüm süreci,
Birliğimiz bozuldu olduk bölgeci,
İşsiz, boş geziyor yurdumun genci,
Bunun için evet demem arkadaş.

Ekonomi çöktü, dolar fırladı,
Terörle anıldı Türkiye’nin adı,
Esnafın, memurun kalmadı tadı,
Bunun için evet demem arkadaş.

Mehmetçik savaşır tipide, karda,
İtibarımız kalmadı yurtta, cihanda,
Anaların ciğeri yanar her yanda,
Bunun için evet demem arkadaş.

Sınırlar açıldı, insanlar doldu,
Bir derdimiz var idi bin beşyüz oldu,
Teröristlerle birlikte masa kuruldu,
Bunun için evet demem arkadaş.

Dış güçler oynadı, biz alet olduk,
IŞİD’le vurulduk, FETÖ’yle solduk,
Suriyelileri yurda doldurduk,
Bunun için Evet demem arkadaş.

KayseriHaber

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir