Kayseri Haber / Gündem / Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun’un Gündem Açıklamları

Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun’un Gündem Açıklamları

Kayseri Baro Başkanı Cavit Dursun, OHAL’in fırsatçılığa çevrilerek muhaliflerin sindirilmeye çalışılmaması gerektiğini aktararak, “OHAL, fırsatçılığa çevrilmesin. Soğuk tandırdan, sıcak ekmek çıkmaz” dedi.

Kayseri Barosu İnsan Hakları Komisyonu aracılığıyla düzenlenmiş olan “Temel Hak ve Özgürlüklerde Bireysel Başvuru Yolları ve Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru” seminerinin açılışında konuşma gerçekleştirmiş olan Kayseri Barosu Başkanı Cavit Dursun, Bugün yapılmakta olan Avrupa İnsan Hakları mahkemesine başvuru seminerinin önemini, Türkiye üzerinde yürütülmekte olan soruşturmalar ve kovuşturmalarda alınmış olan kararlar neticesinde olağan haksızlıkların ve hukuksuzlukların Türkiye üzerinde ,kendi 1.derece mahkemelerimizde giderilmemesinden dolayı ilk olarak Anayasa Mahkemesine bilahare Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvuru yapılmasıdır.

Ülkemizin bu onu üzerinde kötü bir geçmişi bulunmaktadır. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde 1990 yılları zamanında açılmış olan dava sayısı çok fazladır.

Cavit Dursun: OHAL Fırsatçılığa Çevrilmesin

Terör örgütü olarak anılan kişilere yaklaşık 20 yıldır uyarı yapılmaktadır. 15 Temmuz’dan sonra ilan edilmiş olan Olağanüstü Hal,  bir fırsatçılığa, muhalifleri eritmeye ve başka amaçlara tek tek çevrilmemelidir.

Yapılacak olan soruşturma ve kovuşturmalar çerçevesinde terör örgütünün hain bir şekilde işi sulandırma, cıvıtma ve bulandırma sayıyı artırıp mağduriyetleri artırarak kendi kriptolarını izleme ve yine bir şekilde olağan sayıda artış yaparak toplumsal altyapı sağlama işine çevrilmemesi gerekmektedir.

Baro Başkanının sonrasında Hacettepe Ünviersite Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor Erdem İlker Mutlu’da Temel Hak ve Özgürlüklerde Bireysel Başvuru Yolları ve Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru konusu kapsamında bilgi aktarımında bulundu.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir