Kayseri Haber / Gündem / Çanakkale Şehitleri Develi’de Törenlerle Anıldı!

Çanakkale Şehitleri Develi’de Törenlerle Anıldı!

Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği çelenklerinin Atatürk büstüne koyulmasının sonrasında, Garnizon Komutanı Yasin Demiralp, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirdi. Çelenk sunma etkinliğinin sonrasından Develi Anadolu Lisesi’nde öğrenim görmekte olan öğrencilerin, ve öğrencilere yol gösteren öğretmenlerinin Mustafa Aksu Kültür Merkezi’nde hazırladığı anma programına geçildi.

Şehitler için okunan Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Develi Anadolu Lisesi Okul Müdür Mehmet Paksoy tarafından gerçekleştirilen günün anlam ve önemini açıklayan konuşmasıyla devam etti. Çanakkale Destanını anlatan şiirlerin ve türkülerin okunduğu program çerçevesinde aynı zamanda Çanakkale Savaşı sırasında olan hadiseleri anlatan sinevizyon gösterisi sunuldu.

15 Temmuz Şehitleri ve Develili olup da terör olaylarında şehitlik mertebesine ulaşmış olanların sinevizyon gösterilerinin de bu kapsamda sunulduğu programın sonunda, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla yapılan yarışmalarda derece almış olan öğrencilere İlçe protokolü aracılığıyla ödülleri verildi.

Develide bulunan şehit mezarlarını ziyaret ederek, dualar eden İlçe protokolünün şehit ve gazi yakınlarıyla birlikte yemek yemesinin sonrasında ise 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programı sona erdi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir