Kayseri Haber / Gündem / Çanakkale Şehitleri 102. Kez Yad Edildi!

Çanakkale Şehitleri 102. Kez Yad Edildi!

Çanakkale Zaferinin, 102. yılı dönümü ve Çanakkale Şehitlerini Anma Töreni kapsamında konuşma gerçekleştiren Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Çanakkale Zaferi, güçlünün zayıfı ezdiği ve bütün zenginliklerini sömürme hakkını kendi şahsında görmüş olduğu dönemin hiçbir acımasının ve merhametinin olmadığı zihniyetine çok büyük bir darbe vuran galibiyet olduğunu göğüsünü kabartarak söyledi.

Kartal Şehitliği kapsamında düzenlenen  törene katılım gerçekleştirenler arasında Vali Süleyman Kamçı’nın yanı sıra, 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, İl Müftüsü Şahin Güven, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi Başkanı Yılmaz Üçkan, çok sayıda kamu kurumu STK temsilcisi ile şehit yakınları da yer alıyordu.

Çanakkale Şehitlerini anma töreninin açılış konuşmasını yapan isim Yüzbaşı Ozan Kazan’dı, Çanakkale şiirinin Sami Yangın Anadolu Lisesi öğrencisi olan E lif Demirci tarafından seslendirilmesinin hemen sonrasında, 1991 yılında şehit olan Aytekin Demir’in eşi Zümrüt Demir’de şehit ailelerinin adına bir konuşma gerçekleştirdi.

102 yıl geçmiş olmasına rağmen, Çanakkale şehitlerini asla unutmadıklarını ve bu şehitleri, 100 nesil geçse de asla unutulmayacağını belirtti.

Çanakkale’nin bir diriliş destanı olduğunun altını çizen Zümrüt Demir, Çanakkale’yi asıl Çanakkale yapan şeyin o asil ruh olduğunu belirtti.

Şehit anı defterine imzasını atan Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, 102. yılında anmış oldukları Çanakkale Zaferi’nin millet olarak tüm zorluklara, yokluklara ve düşmanın çokluğuna karşın alınmış onurun ve gururun hat safada olduğu bir zafer olduğunun altını çizdi.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir