Kayseri Haber / Gündem / Camilerin Temizliği İçin Özel Ekip Oluşturuldu!

Camilerin Temizliği İçin Özel Ekip Oluşturuldu!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde bulunmakta olan camilerin, bakımları, onarımları, çevre düzenleme ve genel temizlikleriyle iç temizliği ile alakalı bir ekip oluşturduğunun altını çizdi. Camilerin temizliğine göreve başladıkları günden itibaren büyük destek veren Büyükkılıç, bu hizmetini hızını kesmeden devam ettiriyor.

Camilere ait olan halıların değişim işlemleri, camilere tuvalet inşası, camilerin onarımlar, inşaat malzeme yardımı, cami kubbelerinin bakır kaplamaları, yalıtım adına mantolama çalışmalarının yapılması, pencerelerin sıfırlanması ve çevre düzenlemesinin yapılması gibi çok fazla hizmetin yapılmakta olduğunu belirten Başkan Büyükkılıç, bu yatırım ve hizmetleri yapmak adına Melikgazi Belediye Meclisi’nde karar alınmış olduğu aktardı.

Camilerin Temizliği İçin Özel Ekip Oluşturuldu!

Melikgazi ilçesinde toplam olarak 279 adet cami yer alıyor. İlçe kapsamında bulunmakta olan 279 cami üzerinde hizmet vermekte olan özel bir Cami Temizlik Ekibi bulunmaktadır. Söz konusu özel Cami Temizlik Ekibi genel temizlik çalışmalarına bakmaktadır. Fakat , aynı zamanda camilerin bakım onarım, eskiyen halıların değiştirilmesi, tuvaletlerin inşası ve boya sıkıntıları gibi eksiklikler kendini göstermektedir. Bu ve bunun gibi hizmetlerin verilebilmesi adına Melikgaz Belediye Meclisinden oy çokluğu ile böyle bir karar alındı. Köşk Mahalelsi üzerinde yangından dolayı büyük hasar alan Safa Camisi ve Germir Camisi olmak üzere 2 cami kapsamında halı yenileme, genl bakım ve çevre düzenlemesi gerçekleştirilecek.

Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde bulunmakta olan toplam 35 camininse Kayseri Kültür Mirası arsaı üzerinde oldugunu belirtti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir