Kayseri Haber / Ekonomi / Çalışan Kadınlardan, Çalışmayan Kadınlara Davet!

Çalışan Kadınlardan, Çalışmayan Kadınlara Davet!

İşletme sahibi olan kadınlar, ev hanımlarına seslendiler ve ülke ekonomisini bir tık daha yukarı çıkartmak için hep birlikte çalışılması gerektiğini aktardılar.

8 Mart Dünya Kadınlar günü sebebiyle yiyecek ve içecek sektöründe faaliyetlerini devam ettirmekte olan kadınları bir bir ziyaret edip çiçek takdim ederek, günlerini kutlayan Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Köse, sektöre katkı sağlayan ve ülke ekonomisinin kalkınması için çaba gösteren tüm kadınlara canı gönülden teşekkürlerini iletti.

Kayseri’de 7 yıldır Dönercilik yapan 2 çocuğu bulunan Alev Gökoğuz (30) kadınların iş hayatında oynadığı rolün çok büyük olduğunu aktararak, Döner işine girmeden önce ev hanımı olduğunu ve eşine destek olma amacıyla ailesinin katkısıyla dükkan tuttuğunu belirtti. Ardından yemek sektöründe çalışmalarını devam ettirdiğini aktardı. İş hayatına girecek olan kadınlara tüm korkularını yenmeleri gerektiğini aktaran Gökoğuz, meslek hayatı boyunca çok büyük sıkıntılar içerisine girdiğini fakat hiçbir şeyin kendisini yıkmadığını ve daha da fazla hırs yapıp gelişmesine sebebiyet verdiğini aktardı.

3 Kişi çalıştırdığını belirten Gökoğuz, Türk Kadının iş hayatında olan gücünü göstermek amacıyla bazı zamanlar aile ve çocuklardan vakit alarak çalıştığını aktardı. Devletin işletme açmak isteyen kadınlara desteklerini sunduğunu aktaran Gökoğuz, kadınların Türkiye ekonomisine ek katkı yapmaları için çalışmasının gerekli olduğuna değindi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir