Kayseri Haber / Eğitim / Büyükşehir’den Talas’a 7 Gün 24 Saat Boyunca Açık Kütüphane!

Büyükşehir’den Talas’a 7 Gün 24 Saat Boyunca Açık Kütüphane!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bir kütüphane yatırımının daha altına imzasını atıyor. Kayseri’ye toplam 800 kişi kapasiteli bir kütüphane kazandırmış olan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Belsin Kütüphanesini kapasitesini iki kat artırdı ve modern bir kütüphane haline getirdi, restorasyon çalışmaları yapılan Meryem Ana Kilisesi’nde Türkiye üzerinde yer alan en prestijli kütüphane olma özelliği taşımakta olan kütüphanenin çalışmalarını sürdürmekte,  şehir merkezinin dışında aynı zamanda İncesu ilçesi sınırlarına da modern bir kütüphane kazandıracak olan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas’a da 24 saat boyunca asla kapanmayacak bir kütüphanenin yapımı için çalışmalara hız vermiş durumda.

Talas 7 gün 24 saat boyunca açık duracak “Talas 7/24” kütüphanesi adına hazırlanan projenin sunumunu gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e yapılan söz konusu kütüphane sunumuna katılanlar arasında Talas Belediye Başkanı Mustafa Çelik yer alırken bürokratlarda orada bulunuyordu.

5.810 metrekare kapalı alana sahip olacak söz konusu kütüphane bütüncül bir eğitim alanı olarak planlanmış durumda. 7 /24 Kütüphanesi, çeşitli kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapabilecek bir fonksiyonda konumlandırılacak. Büyükşehir Belediyesi Talas’a yapılacak olan 7 gün 24 saat boyunca kapanmayacak, “7 / 24 Kütüphanesi”nin projesini çok kısa süre içerisinde tamamlayacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte en kısa süre içerisinde ihale işlemleri başlayacak ve Kayseri’ye özellikle de Talas’a çok önemli bir tesis daha eklenecek.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir