Kayseri Haber / Eğitim / Büyükşehir Gençlere 63.000 Kitap Dağıtıyor!

Büyükşehir Gençlere 63.000 Kitap Dağıtıyor!

Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber şehir merkezi ve ilçeler üzerinde bulunan bütün öğrencilere Diyanet İşleri Bakanlığı aracılığıyla hazırlanmış olan, Dinim İslam – Temel Bilgiler adında olan kitabı dağıtacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, sosyal konuların ne denli önemli olduğunun altını çizdi ve bu yapılacak olan hizmetle birlikte Kayserili gençlerin dini çok daha iyi ve sağlıklı bir şekilde tanıyıp, öğrenip , uygulayacaklarını aktardı.

Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla hazırlanan söz konusu kitabın Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu desteklerle birlikte bütün liselere dağıtılması sebebiyle Kilim Sosyal Bilimler Lisesi’nde bir tören düzenlemesi yapıldı. Tören kapsamında konuşma yapan İl Müftüsü Şahin Güven, Diyanet İşleri Bakanlığınca hazırlanmış olan kitabı bütün liselerdeki 9.sınıf öğrencilerine dağıtacak olduklarını, fakat Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik’in isteğiyle sadece 9.sınıf değil tüm lise öğrencilerine dağıtacaklarını belirtti ve bu çalışmaya tüm desteklerini ileten Mustafa Çelik’e teşekkürlerini sundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’te konuşma yaptı. Konuşmasında sosyal bilimlerin ne denli önemli olduğuna değinen Çelik, sosyal bilimler lise tercihinde bulunan tüm öğrencileri kutladı. Dünyanın sosyologlar aracılığıyla dizayn edilmekte olduğunu belirten Çelik, eğer dünyaya yön vermek istiyorsanız, ilk olarak insana yön vermeyi bileceksiniz dedi.

İnsanı yönetmenin en temel yolunun sosyoloji olduğunu aktaran Çelik, Bu sebepten dolayı sosyal konulara verdikleri önemin çok büyük olduğunu dile getirdi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir