Kayseri Haber / Kayseri / Büyükşehir Belediyesi Sağlık Seminerinde Mide ve Bağırsak Kanserleri Konusunu İşledi!

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Seminerinde Mide ve Bağırsak Kanserleri Konusunu İşledi!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla düzenlenmiş olan Büyükşehir Belediyesi Sağlık Seminerinde Mide ve Bağırsak kanserleri konusu işlendi. Bu konular üzerinde Kayseri halkı bilinçlendirildi. Seminere katılım sayısı fazlaydı.

Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Konservatuar’ın Seminer Salonu içerisinde yapılmakta olan söz konusu seminere katılım gerçekleştirmiş olan İç Hastalıkları Uzmanları Doçent Doktor Ahmet Karaman ve Doçent Doktor Burak Civelek konuşma yaptı. Konuşmalar kapsamında katılımcılar Mide ve Bağırsak Kanserleri konusunda bilinçlendirildi.

Yemek Borusuyla Mide ve Bağırsak kanserlerinin tanısının yapılması ve tedavisinin nasıl olduğu konuları hakkında açıklamalar yapan Doçent Doktor Burak Civelek, Mide ve Bağırsak Kanserlerinin, kanser denildiğinde durduğu gibi tek bir hastalık olarak görülmemesi gerektiğinin altını çizdi

BUZDOLABI HAYATIMIZA GİRDİĞİNDEN BERİ MİDE KANSERİ ORANINDA AZALMA YAŞANDI!

Kanserin değerlendirmesi ve tanıtımı yapılırken tek bir hastalık olarak tanıtılmaması, yüzlerce hatta binlerce hastalığın bir araya gelmesi olarak tanıtılmasının çok daha doğru olacağı konusunda bilgi aktarımı yapıldı. Bu konu hakkında bilgi aktarımı yapan Doçent Doktor Burak Civelek, mide kanserinin buzdolabının kullanımın yaygınlaşmasıyla birlikte yiyecekler üzerinde bozulmanın azalması beraberinde tüm dünya üzerinde büyük bir azalış gösterdiğini vurguladı. Buzdolabı hayatımıza girdiği günden beri mide kanserleri sayısında büyük bir azalma görülmektedir. Çünkü yiyecekler buzdolabı sayesinde çok daha uzun süre bozulmadan durabilmektedir.

TÜMÖRÜN AMELİYATLA ALINMASI SIRASINDA YAYILDIĞI SÖYLENTİSİ ASILSIZ!

Doçent Doktor Burak Civelek, tümörlerin ameliyatla alınması sürecinde yayıldığı söylentisinin asılsız olduğunun altını çizdi. Bunun sadece söylenti olduğunu, tümör alınırken uzman kişiler tarafından bu işlem gerçekleştirildiğinden dolayı yayılmasının imkanının bulunmadığını vurguladı.

KayseriHaber

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir