Kayseri Haber / Gündem / Büyükşehir Belediyesi Alt Geçitlere Başlıyor!
KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BU YIL YAPACAĞI 6 ALT GEÇİTTEN İLKİNİN İHALESİNİ 26 MAYIS’TA YAPACAK. ALT GEÇİTLERİN TAMAMI İSE MAYIS VE HAZİRAN AYLARINDA ARDI ARDINA İHALEYE ÇIKACAK. (İHA/KAYSERİ-İHA)

Büyükşehir Belediyesi Alt Geçitlere Başlıyor!

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 2017 yılını tamamıyla ulaşım yılı olarak ilan ettiklerini belirtmiş ve ulaşım alanında da çok önemli yatırımlar altına imza atılacağını iletmişti. Ulaşım ve toplu taşıma alanında yapılacak olan bir dizi yatırımlar arasında yer alan alt geçitlerin ihalesi 26 Mayıs tarihinde yapılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı M. Çelik, Bu yıl yatırım programında yer alan alt geçitlerle ilgili yapmış olduğu açıklamada, Melikgazi Belediyesi’nin önünde yer alan Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nı aşağı alacaklarını ve bu bölgede trafiğin tamamıyla kesintisiz bir şekilde akacağını iletti.

Aynı zamanda yapımı 2016 yılında başlayan Gültepe Bulvarı Kavşağı’na da 2 tane at nalı şeklinde at geçit yapacak olduklarını ileten Çelik, pik saatlerde Fuzuli Kavşağı’nda yoğunluğun oluşmasına sebebiyet verdiğini iletti.

Bu kavşağı alttan geçirecek olduklarını aktaran Çelik, bir diğer kavşak olan Tuna ve 30 Ağustos Kavşağını’da birlikte alttan geçerek Kocasinan Bulvarı’ndaki trafik sorununa çözüm üreteceklerini, Bunların yanında aynı zamanda Belsin-Yeni Şehir Hastanesi-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Raylı Sistem Hattı güzergahı çerçevesinde yer alan Terminal Kavşağı ile Bekir Yıldız bulvarı Kavşağına’da 2 alt geçit inşa edeceklerini belirtti.

Başkan Çelik tarafından açıklanan alt geçitlerden ilki olan Kocasinan Bulvarı Fuzuli Kavşağı’na inşa edilecek alt geçit için ihale 26 Mayıs’ta yapılacak. 26 mayıs günü saat 09:30’da yapılacak olan ihale sonucunda hızlı bir şekilde inşa süreci başlayacak

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir