Kayseri Haber / Eğitim / Büyükkılıç, 2023 Hedefine Ulaştıracak En Büyük Kesimin Gençler Olduğunu Belirtti!

Büyükkılıç, 2023 Hedefine Ulaştıracak En Büyük Kesimin Gençler Olduğunu Belirtti!

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Mustafa Eraslan Anadolu Lisesi öğrencilerinin “Kariyer Günleri” konuğu toplantısına katılarak öğrencilik yılları ve mesleğine yönelik öğrencilerle diyalog kurdu. Çalışma hayatından tecrübelerini ve örneklerini Eraslan Lisesi öğrencileri ile paylaştı.

Mustafa Eraslan Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen bu etkinlikten ve bu tür tüm etkinliklere katılım gerçekleştirmekten zevk aldığını, çünkü pırıl pırıl gençlerle karşı karşıya geldiğinde onlarla beraber gençlik zamanlarını tekrardan hayata geçirdiğini belirten Büyükkılıç, Kariyer Günleri etkinlikleriyle lise öğrencilerine Develi’nin bir köyünden zamanla gelen tüm şartlara karşın bir Tıp Fakültesine gitme başarısını yakalayabildiğini ve demokrasinin güzel bir örneği olarak halk tarafından seçilip, Belediye Başkanı olunabileceğini vurguladı.

Mustafa Eraslan Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Sarı ile Kariyer Günleri seminerinden önce okul binası ve spor tesislerine bir gezi düzenleyen Başkan Memduh Büyükkılıç, Söz konusu etkinliğin bu ay ki konuğu olmaktan son derece memnuniyet duyduğunu ve mutlu olduğunu belirtti.

Melikgazi ilçesinde eğitim gören öğrencilerin çok şanslı olduğunu, çünkü her okulun adeta bir bilim yuvası olduğunu belirtti. Öğretmenlerin ilgili olduğunu ve velilerin her türlü desteği eksiksiz sağladığına değindi.

Milli eğitimin tüm olanaklarını ilçeye tanıdıklarını ve Belediye olarak en önemli olarak yer alan konunun Eğitim olduğunu dile getirdi. 170 öğrenciye hitap ettiğini, öğrencilerin bu tür etkinlikler kapsamında ufuklarını açtığını, mesleklere yönelik bilgi topladığını ve gelecek planlamasını doğru yaptığını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir