Kayseri Haber / Eğitim / BÜSAM’dan 2 Seminer 1 Panel!
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ STRATEJİK ARAŞTIRMA MERKEZİ (BÜSAM) ŞEHRİN DÜŞÜNCE DÜNYASINA YENİ AÇILIMLAR GETİRMEYE DEVAM EDİYOR. HAFTA SONU BÜSAM TARAFINDAN İKİ AYRI SEMİNER VE BİR PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ. (İHA/KAYSERİ-İHA)

BÜSAM’dan 2 Seminer 1 Panel!

Haftasonu BÜSAM aracılığıyla 2 farklı seminer ve bir tane de panel düzenlendi.

BÜSAM’ın Bilgi seminerleri bu hafta iki farklı konuşmacıyla devamlılığını sürdürdü. Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Yardımcı Doçent Doktor Yonca Gençoğlu, Bilginin Toplumsal Kullanımı adı altında bir seminer verdi. Bu kapsamda Biyolojik bir şekilde insan oğlunun doğa üzerine hayatını devam ettirme yeteneğine sahip olmadığını belirten Gençoğlu, İnsanoğlunun biyolojik olarak eksikliklerine karşın düşünme yeteneğine sahip olabildiğinden dolayı doğal dünyada bulunduğunu ve onun üzerine bir büyük sahiplik kurabilecek kapasitesinin bulunduğunu açıkladı. Bunun da insanın bilgiyi üretmesiyle doğrudan bir şekilde ilişkili olduğunu aktardı.

İnsanoğlunun etkileşimini devam ettirdiği sürece varlığını devam ettirdiğini aktaran Gençoğlu, aksi takdirde arkeolojik bir kalıntı halinden öteye gidemediğini ve öylece kalakaldığını açıkladı.

BÜSAM’ın 2.seminerinde yer alan isim ise İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Çitil’di. Bilgi Mantık ve Varlık İlişkisi konulu seminerinde insanlar arasında yaşanmakta olan problemlerin sebeplerine değindi ve bu konuda örneklerle açıklamalarda bulundu.

BÜSAM Bilgi seminerlerinin yanında aynı zamanda ek olarak bir de panel yapıldı. Düşünce Dünyamızda Medeniyet Yaklaşımları konusuyla düzenlenen panelde moderatör olarak yer alan isim Akif Emre idi. Panele konuşmacı olarak katılan isim ise Prof. Dr. Erol Özvar idi.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir