Kayseri Haber / Eğitim / BÜSAM ve Şehir Akademisi Kuruldu!

BÜSAM ve Şehir Akademisi Kuruldu!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Büyükşehir Stratejik Araştırmalar Merkezini (BÜSAM) basın toplantısı aracılığıyla tanıttı. Başkan Çelik, BÜSAM’ın 4 ana başlık üzerinde çalışma yürütecek olduğunu aktarırken, Şehir araştırmaları yaparak şehrin geçmişini anlamaya, bugününe anlam kazandırmaya ve geleceğe ilişkin projeler yaratmaya yarayacak bir proje olduğunun altını çizdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, BÜSAM ile ilgili Tarihi Kayseri Lisesi binasında gerçekleştirdiği toplantıda sık sık planlamanın ne denli önemli olduğundan bahsetti. Bu kapsamda fiziki işler için planlamanın çok önemli olduğunu fakat asıl önemli olan şeyin yönetilen şehrin, ülkenin ve dünyanın geleceğini planlama arzusu güdüyorsanız, stratejik planlama olması gerektiğini belirtti.

Kayseri’yi 2023 ve 2053’e hazırlamak adına gelecek stratejilerini daha şimdiden hazırlamanın gerekli olduğunu belirten Çelik, BÜSAM’ı bu gerçek kapsamında kurmuş ve hayata geçirmiş olduklarını aktardı.

BÜSAM’ın şehir araştırmaları gerçekleştirerek şehrin geçmişini çözümlemeye, bugününe anlam kazandırmaya ve gelecek zamana ililkin projeler çizmeye yarayacak ve bu kapsamda faaliyet gösterecek olan bir proje olduğunun altını Çizen Çelik, BÜSAM’ın Kayseri’nin somut ve soyut kültürel mirasına yönelik araştırmalar yapacağını belirtti.

 

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir