Kayseri Haber / Gündem / Bünyanlı Başarılı Öğrenciler, Bilimin İzinde!

Bünyanlı Başarılı Öğrenciler, Bilimin İzinde!

Bünyan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarı yakalamış olan öğrenciler adına Kayseri Bilim Merkezi’ne bir gezi düzenledi.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdar Çelik’in eşliğinde gezi kapsamında TEOG’dan başarılı sonuçlar alan çocuklar, rehberlerle birlikte stantlarda anlatılanları meraklı gözler ve can kulağıyla dinlediler. Ardından başarılı öğrenciler uygulamalı eğitime katılım gerçekleştirdiler.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, imkanları dahilinde her zaman çocuk ve gençlerin arkasında değil yanlarında yer alacağını belirterek, Büyük ve güçlü bir Türkiye yolunda ülkenin geleceğini omuzlarında yer edinmiş olan genç bireylerin yapmış oldukları başarıların çok büyük ölçüde gurur getirdiğini aktardı. Asrın nesli olarak yetişmekte olan gençlerden isteklerinin yalnızca kendilerine güvenmek olduğunu belirten Gülcüoğlu, dünyanın herhangi bir yerinde bulunan yaşıtlarından hiçbir eksiklerinin olmadığını vurguladı.

Gülcüoğlu aynı zamanda gençlere, donanımlı ve bilgili bir biçimde vatana, millete, bayrağa bağlı olan ülkesini seven bireyler olarak yetişmeleri gerektiklerini belirtti ve Gençlerin daha iyi yetişmesi adına üzerlerine düşmekte olan her şeyi yetkili kişilerin yaptıklarını aktardı. Başarılarından dolayı gençleri tek tek tebrik eden Gülcüoğlu, başarılarının devamını diledi.

Milli Eğitim Müdürü Serdal Çelik’de, gençlerin bu yapmış olduğu başarısı için bu tarz etkinliklerin devamının geleceğini aktardı ve Bu gezinin Bünyan Belediyesinin tarafından yapıldığının altını çizdi. Başkan Şinası Gülcüoğlu’na gezi adına verdiği destekden dolayı Çelik teşekkürlerini sundu.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir