Kayseri Haber / Gündem / Bünyan’daki Genç Çoban Serinlemek Amacıyla Girdiği Gölette Can Verdi!

Bünyan’daki Genç Çoban Serinlemek Amacıyla Girdiği Gölette Can Verdi!

Kayseri’ye bağlı Bünyan ilçe sınırlarında ikamet eden daha 17 yaşındaki genç çoban, hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte serinlemek amacıyla girdiği gölette boğularak feci bir şekilde hayata gözlerini yumdu.

Alınan bilgilere göre, Bünyan sınırlarında bulunan Sultanhanı köyü Kurtgözü civarında koyunları yayan daha 17 yaşındaki genç çoban İbrahim Zengin, sıcaktan bunalınca serinlemek için bölgede yer alan gölete girdi. Bir süre sonra koyunların sahipsiz bir şekilde yayıldığını gören köylüler 17 yaşındaki genç çobanı hep beraber aramaya başladılar.

Göl kenarında İbrahim Zengin’in ayakkabısını ve kıyafetini gören köy halkı, durumu hemen yetkili birimlerle paylaştı.  İhbarın gelmesiyle birlikte jandarma ekipleri, UMKE, AFAD, itfaiye ekipleri ve sağlık ekipleri bölgeye akın etti.

Jandarma ekipleri, göletin etrafında geniş güvenlik önlemleri alıp inceleme gerçekleştirirken, kurtarma ekipleri ise İbrahim Zengin’i gölette arama çalışmalarına başladı. Turkuaz Arama ve Kurtarma Ekibi, çok kısa zamanda 17 yaşındaki genç çobanın cesedini sudan çıkardı.

Genç çobanın hayata gözlerini yumduğunu ve boğularak feci bir ölüm geçirdiğini gören yakınları, olay yerinde ağır yakarak sinir krizi geçirdiler. Yapılan incelemelerin sonrasında İbrahim Zengin’in cansız bedeni, otopsi yapılması için hastane morguna götürüldü.

Olayın ardından, genç çoban tarafından otlatılan koyunlar, kurtarma operasyonu tamamlanana kadar bölgeden bir an olsun ayrılmadı. Jandarma olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

İlginizi Çekebilir

Recep Bebek Yaşama Tutunmak İçin Yardım Eli Bekliyor!

Kayseri'de Örs ailesinin evlendikten 15 yıl sonra tüp bebek yöntemiyle kucaklarına aldıkları Recep bebeğin böbrek üstü kanser hastalığı nüksetti. Recep bebek, kanseri yenmek için yardım eli bekliyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir