Kayseri Haber / Gündem / Bünyan, Kahraman Askerler İçin 33.000 Litre Süt Gönderdi!

Bünyan, Kahraman Askerler İçin 33.000 Litre Süt Gönderdi!

Kayseri’nin Bünyan ilçesinde, vatandaşlar Süt Üreticileri Birliği’nin liderliğinde, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de büyük bir başarıyla devam ettirilmekte olan Zeytin Dalı Operasyonu’na dışarıdan desteklerini sağlamak amacıyla toplam olarak 33.000 litre süt gönderdiler.

Bünyan Karatay Mahallesi’nde gerçekleştirilen törene katılım gerçekleştirenler arasında Bünyan Kaymakamı Ömer Şahin, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, Bünyan Ak Parti İlçe Başkanı Özkan Altun, Bünyan Ziraat Odası Başkanı Lütfü Özsolak, Bünyan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Adem Altuntaş, daire amirleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar yer alıyordu.

Bünyan Süt Üreticileri Birliği Başkanı Adem Altuntaş, yapılan törende gerçekleştirdiği konuşmada, Devletin gücünün her şeye, her daim yettiğini iletti.

Kendilerinin yalnızca çam sakızı çoban armağanı devletin ve askerin yanında olduklarını göstermek ve onlara desteklerini hiçbir zaman esirgemediklerini vurgulamak için bu şekilde bir kampanya altına imza attıklarını belirten Altuntaş, Üreticilerin tamamına teşekkür ettiklerini, herkesin bu söz konusu yardım konusunda çok büyük çaba sarfettiğini ve toplam olarak 33.000 litre süt toplandığını vurguladı.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ise, Ordunun İstiklal ve İstikbal savaşını en derin şekilde vermekte olduğu şu önemli zamanlarda, üreticilerin ve söz konusu birliğin bu hassas ve duygusal davranışından dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini iletti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir