Kayseri Haber / Gündem / Bünyan Camikebir’de Yaşayan Yaşlı Kadının İçler Acısı Hali!

Bünyan Camikebir’de Yaşayan Yaşlı Kadının İçler Acısı Hali!

Bünyan’a bağlı Camikebir Mahallesi Olukpaşa Sokak’ta ikamet eden yaşlı kadının evini görenler hayret ediyor. Harabe  olan evin tavanı, girişi ve duvarları tamamen yıpranmış durumda. Kış aylarında meydana gelen yağmur ve karlardan dolayı eve sürekli olarak su damladığını ifade eden yaşlı kadın, hayırseverlerden yardım bekliyor.

Bir vatandaşın kamerasından yansıyan videoda yaşlı kadın ; “Kurban olayım evim akıyor, çatı istiyorum ben, bu evimin içerisinde 2 tane yetimim var biri erkek biri kız, elinizi uzatın kurban olayım çocuklarınızın başı gözü hayrına” diyor. “Kışın akıyor, sürekli olarak halılarımı, yataklarımı kurutuyorum” diyede sözlerine ekliyor.

Evin içini görüntüleyen bir vatandaş ise böyle bir evin içerisinde yaşamın mümkün olduğunu gösteriyor. Eve göz gezdirildiğinde ise tavan bölümünde eski evlerde kullanılan ağaçlar bulunuyor. Çürük ağaçlardan dolayı her an yıkılacak hissi vermekte olan evin kapıları ve duvarları da yine aynı şekilde çok bakımsız bir şekilde kameraya yansıyor.

Çatı yardımı talebinde bulunan yaşlı kadın, yaşından dolayı artık uğraşamadığını ve çok zorluk çektiğini, yardım edecek kişilere Allah’tan dua dileyeceğini dile getirdi. 2 yetimin yer aldığını da sözlerine ekleyen yaşlı kadın, tüm çabasının onlar için olduğunu da sözlerine ekleyerek konuşmasını noktaladı.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir