Kayseri Haber / Ekonomi / Bülent Tüfenkci Et Fiyatlarına Yönelik Açıklama Yaptı!

Bülent Tüfenkci Et Fiyatlarına Yönelik Açıklama Yaptı!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ramazan ayında et fiyatlarının yükselip yükselmeyeceği konusunda açıklamada bulundu.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ramazan ayında et fiyatlarında yükselişin meydana geleceğine yönelik söylentilere ilişkin açıklama yaparak, Kendisinin bu tür spekülasyonlara inanmadığını, fiyatların kontrol altında indirilmesiyle bu konuda ki söylentilerin ve ortalığı karıştıracak sözlerin son bulacağına inandığını dile getirdi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Rekabet Kurumu Başkanlığı İstanbul Temsilciliği binasının açılış töreni için alanda yer aldı. Törende basın mensupları tarafından yöneltilen sorulara da cevap veren Tüfenkci, Ramazan ayında et fiyatlarında yükselişin meydana geleceğine yönelik ortaya atılan söylentilere ilişkin açıklama yaptı. Bakan Tüfenkci, et fiyatlarında artışın tersine, düşüş yaşatmak için ellerinden geleni yaptıklarını, herhangi bir artışın söz konusu olmayacağını belirtti.

Tarım Bakanlığı tarafından bu konuda adımların atıldığını aktaran Tüfenkci, Canlı hayvanda gümrük vergilerini 0 oranına çektiklerini, aynı zamanda tarım bakanlığının da et balık kurumu aracılığıyla çok ciddi anlamda et ithalatı yaptığını, hem de canlı hayvan ithalatı yaptığının altını çizdi. Kendisinin bu ve benzeri spekülasyonlara inanamadığının altını çizen Tüfenkci, Bu türde hareket edenlerin zarar edecek olduklarının altını çizdi.

 

İlginizi Çekebilir

Kayserili Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı

Kayserili Kadın girişimci Zuhal Gözüküçük, İsviçre ve Fransa sınırında bulunan dünyanın en büyük parçacık fiziği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir