Kayseri Haber / Ekonomi / Bülent Tüfenkci 2.El Araçlara Yönelik Önemli Açıklama Yaptı!

Bülent Tüfenkci 2.El Araçlara Yönelik Önemli Açıklama Yaptı!

Tüfenkci, ikinci el araçlara yönelik düzenlemeyi tamamladıklarını ve 17 Mayıs dahilinde Başbakanlığa sevkini verdiklerini vurguladı.

Sadece 2.el araçlara yönelik açıklamalar yapmayan Tüfenkci, ekmek fiyatına, hal kanuna , enflasyon rakamlarına değindi.

Hal kanunundan başlanacak olursa, sebze meyve ticareti yapan şahısların güç kazanmasına yönelik birtakım düzenlemeler yapacak olduklarını ileten Tüfenkci, Üreticinin pazarlayacak olduğu bir sistem oluşturma arzusunda olduklarını iletti. Üretici birlikleri aracılığıyla yeni ambalajlama tesisleri kurma konusunda destek verdiklerini iletti. Aynı zamanda soğuk hava depolama, soğuk hava zincirine yönelik de teşvik verdiklerinin altını çizdi.

Ekmek fiyatlarında en son noktayı Cumartesi günü koyacak olduklarını ileten Tüfenkci, ekmek fiyatlarının gerçekçi bir rakamda olmasını istediklerini kaydetti. Maliyet neyse onun üzerine kar payı ekleyerek fiyatlandırma yapmak istediklerini iletti.

Fırsatçılığın yalnızca gıda sektöründe olmadığına değinen Tüfenkci, Son zamanlarda inşaat demirlerinde de nedensiz bir yükselişin var olduğunu ve buna yönelik adımlar atacaklarını iletti. Normalleşmenin yaşanmasının zorunlu olduğunu vurgulayan Tüfenkci, Enflasyonu artıracak piyasa oyunlarına asla müsade etmeyeceklerini iletti.

İkinci el araçlarda düzenlemenin bittiğini ileten Tüfenkci, günümüze kadar satılan 2. el araç sayısının 1.722.266 olduğuna değindi. %5.7 oranında artış yaşandığını da kaydetti. Bu piyasada başı boşluk olduğunu ileten Tüfenkci, Özellikle satıcılar ve tüketicileri güvence altına alacak bir sistem yapacaklarını iletti. Vergi kayıplarını engellemek üzere de madde içeren bu düzenleme de eğer araç temiz deniliyorsa, temiz olmasının ve garanti verilmesinin zorunlu olacağını iletti.

İlginizi Çekebilir

Kayserili Kadın Girişimcinin Büyük Başarısı

Kayserili Kadın girişimci Zuhal Gözüküçük, İsviçre ve Fransa sınırında bulunan dünyanın en büyük parçacık fiziği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir