Kayseri Haber / Gündem / Boydak’ların Yargılandığı Davada Sürpriz İsim!

Boydak’ların Yargılandığı Davada Sürpriz İsim!

Kayseri’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirmiş olduğu hain darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturma çerçevesi dahilinde, aralarında Boydak kardeşlerin ve ünlü iş adamlarının da yer almakta olan toplam olarak 68 adet sanığın yargılandığı davanın 3.duruşmasının 2.gününde tutuklu olarak yargılanan Hava Pilot Kurmay Albay Bülent Gürdoğan’ın babası Mehmet Gürdoğan tanık olarak dinlendi.

Kayseri’de FETÖ’nün 15 Temmuz tarihinde gerçekleştirdiği hain darbe girişimine ilişkin gerçekleştirilen soruşturma kapsamında iş adamları Hacı, Memduh, Mustafa, Bekir ve Şükrü Boydak, Hamdi Kınaş ve Halit Gazezoğlu, eski ÖSYM Başkanı Ali Demir ile örgütün ‘il imamı’ Sıtkı Baş’ın da aralarında yer aldığı 68 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşmasının ikinci gününde öğleden önceki oturumu 250 kişilik Kayseri Adalet Sarayı Konferans Salonu’nda görülmeye devam edildi.

Duruşmanın 2.gününe katılım gerçekleştirmeyen Hacı Boydak sağlık sorunlarını gerekçe gösterirken, başta suçtan ötürü tutuklu olarak yargılanan Bekir Boydak’da duruşmaya katılmayacağını bildiren dilekçe sunduğunu belirtti. Duruşmaya, tutuklu sanıklar Şükrü Boydak, Memduh Boydak, Necmi Somtaş, Halit Gazezoğlu, Hacı Osman Büyükata, Hamdi Kınaş, Mehmet Fındık, Mehmet Filiz, Mehmet Albayrak ve Nurullah İlgün, jandarma eşliğinde hazır edilirken, Mustafa Boydak, Erol Boydak, İlyas Boydak, Murat Bozdağ, Halit Bayhan, Arap Ali Aksoy ve İsmail Tuna katılım gerçekleştirdi.

Tanık Mehmet Gürdoğan, darbe girişimi esnasında TBMM’yi ve Ankara’da çeşitli hedefleri bombalayan uçakların bağlı olduğu Diyarbakır’da yer alan üste görevli olan Kurmay Albay Bülent Gürdoğan’ın, Boydak Holding yöneticileriyle arasında olan 6.000.000 TL değerindeki para transferiyle ilgili bilgi aktarımınd abulundu.

Aliye Boydak’ın yeğeni olduğunu belirten Gürdoğan, Boydak ailesinin de babasının yeğenleri olduğunu belirtti. Kendisinin HES Kablo kapsamında ilk olarak %30’luk hissesinin olduğunu belirten Gürdoğan Bu hissesini daha sonra %20’ye ve ardından %3.80’e kadar düşürdüğünü belirtti. Hisselerini çocuklarına bölüştürdüğünü belirten Gürdoğan, Hisseyi verdiğinden çocuklarının haberi olmadığını kaydetti.

Ardından ise şöyle devam etti: “Her yıl şirket sermaye artırımları oldukça ben de karşılayamaz oldum. Şükrü Boydak’tan 2010’da 10 milyon lira borç aldım. Tek bir seferde değil, 5-6 sene içerisinde oldu. Ödeyemeyince Mustafa ve Şükrü Boydak ile görüştüm. Oğlumun adına 0.75 hisseyi 6 milyon lira değerinde sattım. Benim hissem Memduh’a geçmiş oldu. O para önce hisse sahibi oğlum Bülent’in hesabına gitti. Bülent ‘baba böyle bir şey geldi’ deyince ben de ‘Borcum var hisse sattım oğlum. Sen karışma, imzala gönder’ dedim ve 1 dakika sonra para Memduh’un hesabına geçti. Hamiline yazılı hisseydi, oğlumun hisse satışı ile, hatta hisse ile ilgisi yok. Oğlum Bülent Gürdoğan halen tutukludur.”

Davanın ikinci gününün sabahki oturumunda 18 tanık dinlenirken, duruşmaya öğle arası verildi.

İlginizi Çekebilir

Bildirt Web Push Notification ile Türkiye’de Sektörde İlk Oldu!

Web site ve uygulama sahiplerini yakından ilgilendiren bir konu olan Push notification sistemiyle ilgili, Bildirt'ten harika bir adım geldi. Bildirt kurucusu Murat Say hem konuyla ilgili, hem de Bildirt'le ilgili açıklamalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir