Kayseri Haber / Gündem / BOYDAK’lara Yönelik İstenilen Ceza Belirlendi!

BOYDAK’lara Yönelik İstenilen Ceza Belirlendi!

Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması soruşturması dahilinde tutuklanan Boydak Holding eski CEO’su Memduh Boydak’ın “Silahlı Terör Örgütü Yöneticiliği” suçundan cezalandırılması isteminde bulunan savcı, Hacı Boydak’da dahil olmak üzere aynı aileden toplamda 7 kişiye “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçundan toplamda 105 yıl hapis cezası talebinde bulundu.

Kayseri’de gerçekleştirilen Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davası sonucunda Cumhuriyet Savcısı, Kayseri’nin sanayi alanında en gelişmiş firmasının sahipleri olan Memduh Boydak, Hacı Boydak, Mustafa Boydak, İlyas Boydak, Erol Boydak, Bekir Boydak, Şükrü Boydak ve yine ailenin damadı Murat Bozdağ hakkında mütalaasını iletti.

Cumhuriyet Savcısı, Boydak Holding eski CEO’su Memduh Boydak’a yönelik yöneticilik suçundan 15 yıldan 25 yıla kadar hapis cezası talebinde bulunurken, Hacı Boydak, Mustafa Boydak, İlyas Boydak, Erol Boydak, Bekir Boydak, Şükrü Boydak ve Murat Bozdağ’a yönelik üye olmak suçundan 6 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası verilmesini talep etti.

Cumhuriyet Savcısı aynı zamanda zanlıların Boydak Holding ve bünyesinde yer alan diğer şirketlerdeki hisselerin tamamının müsadere edilmesini talep etti.

İlginizi Çekebilir

Kayseri’den Elazığ’a Yardım Ekipleri Gönderildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi de 2 iş makinesi 4 personel, AFAD 2 araç 12 personel, itfaiye 3 araç 8 personel, İl Sağlık Müdürlüğü 3 ambulans 9 personel, sivil toplum kuruluşları da 3 araç 8 personelin bölgeye hareket ettiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir