Kayseri Haber / Ekonomi / Boydak, İşçilerine %13 Zam Yapıyor!

Boydak, İşçilerine %13 Zam Yapıyor!

Hak – İş Konfederasyonu’na bağlı olan Öz Ağaç – İş, Çelik – İş ve Öz İplik – İş sendikalarıyla birlikte TMSF’ye FETÖ olaylarından dolayı devri gerçekleştirilen Boydak Holding arasında yapılacak olan toplu iş sözleşmesi, yarın taraflar arasında saat 12:00’de düzenlenecek olan tören kapsamında imzalanacak.

Sözleşme çerçevesinde, 10.000’den fazla çalışmakta olan aktif işçi, sosyal hakları beraberinde toplam olarak %13 oranında zammın sahibi olacak. Yapılan bu söz konusu zamla birlikte, ekonomi de hareketlilik yaşanacağı, yalnızca Boydak üzerinde iş imkanı bulanların değil, bölge esnafı ve halkın da bu kapsamda kazanacak olduğunun altı çizdi.

Boydak Holding, FETÖ soruşturması çerçevesinde el konularak TMSF’ye devredilmiştir. ,

Açıklama yapan Öz Ağaç – İş Sendikası Genel Başkan Vekili Tuncay Dolu, Türkiye’ye mal olmuş milli servet niteliğinde bakılmakta olan işletmeleri ve markaları çok güzel günlerin beklediğini aktarırken aynı zamanda İmzalanacak olan söz konusu sözleşme beraberinde Boydak çalışanlarının işe daha çok konsantre olacağını ve rahatlık konusunda artış yaşayacağını belirtti.

Yapılan anlaşma TMSF’ye devri yapılmış şirketler arasında yapılan en büyük iş sözleşmesi olarak çok büyük önem arz etmekte.

İlginizi Çekebilir

Polis memurunun cenaze töreninde duygulandıran feryat: Baba bizi bırakma

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden polis memuru için emniyette tören düzenlendi. Törende merhum polisin üçüz çocuklarının "Baba bizi bırakma" feryadı ise duygusal anlar yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir